Korbous

Lokalita: Tunisko Tunisko - pevnina Korbous
Typ: Město

Náš názor

Korbous léčí

Lázeňské městečko Korbous (Qurbu), známé už od dob Římanů, proslulo svými siřičitými vřídelními prameny a rozlehlým lesem stejného jména. Lidé si tady i v současnosti léčí kožní onemocnění, artritidu, revmatismus a některé choroby nervového systému.

Korbous (asi 4 tisíce obyvatel) se nachází na západním pobřeží poloostrova Cap Bon v provincii Nabeul. Přímo naproti se rozkládá metropole Tunis, od které ho oddělují vody Tuniského zálivu. Po silnici je do ní třeba překonat vzdálenost asi 70 kilometrů.

Za zdravím do Korbousu

Ve starověku se lokalita díky horkým pramenům s teplotou přes 50 °C nazývala Aquae Calideae Carpitanae (Eaux de Carpis). Důkazem budiž řada římských pozůstatků a nápis, nyní vystavený v Národním muzeu Bardo. V 19. století zájem o Korbous oživil Ahmed I. Bey výstavbou pavilonu, který dnes slouží jako městský hammam.

Hlavní vřídla v Korbousu jsou A"in Arraka, A"in El Fakroun, A"in El Atrous, A"in Chfa, A"in Oktor a A"in Sbya. Řada z nich prýští přímo do vod Středozemního moře. Lokalita A"in Kanassira vyniká svým léčivým bahnem.

Podobná místa