Doprava v Andalusii - Costa del Sol

Spanelsko-01-Andalusie-Lodni-preprava-samozrejme-hraje-v-Andalusii-dulezitou-roli.jpg

Významná mezinárodní letiště byla postavena v Seville (Aeropuerto de Sevilla či San Pablo) a v Málaze (Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol), které je čtvrté nejvytíženější ve Španělsku.

Vlakem po Andalusii

Význačná turistická střediska Costa del Sol spojuje příměstský vlak renfe cercanías. Mimo noc jezdí přibližně každou půlhodinu mezi Málagou a Fuengirolou a zastavuje také v Torremolinos a Benalmádeně. Jízdné se platí v automatu při vstupu do stanice. Zpáteční jízdenka je levnější, děti do 6 let cestují zdarma.

Dopravní předpisy

Pokud si půjčíte automobil, seznamte se předem s dopravními předpisy. Pokuty za případné přestupky bývají v zahraničí velmi vysoké.

Je důležité nezapomenout se připoutat a myslet na to, že děti do 14 let mohou sedět jen na zadních sedadlech. Telefonování během jízdy je přísně zakázáno.

V Andalusii se nachází mnoho čerpacích stanic. Většina dálnic v Andalusii je zpoplatněna. Omezení rychlosti:

  • nejvyšší povolená rychlost v obci 50 km/hod
  • nejvyšší povolená rychlost mimo obec 90 km/hod
  • nejvyšší povolená rychlost na silnici pro motorová vozidla 100 km/hod
  • nejvyšší povolená rychlost na dálnici 120 km/hod

Taxi

Taxi jsou v Andalusii v provozu 24 hodin denně. Vozy taxislužby mají svá stanoviště, ale taxi vám může na požádání zavolat i hotelová recepce. Jestliže chcete zastavit taxi přímo na ulici, můžete, pokud má rozsvícené zelené světlo („libre“ – volný).

Pronájem automobilů

V Andalusii máte možnost pronajmout si automobil. Nabídku partnerské autopůjčovny CK FISCHER obdržíte od svého průvodce.

Pokud si budete chtít pronajímat vůz v jiné autopůjčovně, vždy se pečlivě seznamte se smluvními podmínkami. Za případné problémy nenese CK FISCHER odpovědnost.

Doprava autobusy

V Andalusii existuje rozsáhlá síť autobusových linek, které spojují pobřežní letoviska s většími městy. Jízdenky se kupují přímo u řidiče při nástupu do autobusu.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím