Benalmádena

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Benalmádena, dovolená pro celou rodinu

Společně s vyhlášenými resorty Torremolinos a Fuengirola vytváří Benalmádena ohromnou rekreační zónu, na niž západním směrem navazují další střediska Costa del Sol v čele s velice populární Marbellou. Od druhého největšího andaluského města Málagy na východě tuto oblast odděluje ústí řeky Rio Guadalhorce do Středozemního moře a mezinárodní letiště Aeropuerto de Málaga-Costa del Sol.

Benalmádena a její krásné pláže

Benalmádena nabízí vše, co si představíte pod pojmem letní oddech a zábava. Jedná se o poměrně velké město (60 tisíc obyvatel) napojené na dálniční síť a příměstskou železnici. Užijí si zde především milovníci rušné dovolené, prožité ve víru aktivit nejrůznějšího zaměření. K dominantám letoviska patří rozlehlá sportovní marina s takzvanými „plovoucími domy“, četné parky, golfová hřiště, široké bulváry a pohoří Sierra de Mijas zvedající se ve vnitrozemí.

Písečná pláž v Benalmádeně se táhne v délce 4 kilometrů od jachetního přístavu až k hotelu Sunset Beach Club. V některých úsecích je i 50 metrů široká, navíc ji doplňují uměle vybudované poloostrovy, ve výsledku tedy pojme poměrně hodně rekreantů – pěkné místo si na ní vždy najdete. Udržovanou, pravidelně čištěnou a dobře vybavenou pláž se svižným klesáním do azurových středomořských vod lemuje rušná palmová promenáda a pás rozličných ubytovacích zařízení. Samozřejmostí je nabídka všech myslitelných vodních aktivit.

Další rekreační střediska poblíž Benalmádeny

Aktivity, zábavy, sport a nákupy a la Benalmádena

Benalmadena.jpg

Ať potřebujete cokoliv, v oblasti Benalmádeny budete vždy uspokojeni. Vybírat můžete z nekonečného množství restaurací, barů, kaváren a cukráren, hospod či klubů, nechybí hlučné diskotéky, ale ani dětská hřiště, lékárny, půjčovny automobilů či pošta a banky. Dobře nakoupíte v hojných supermarketech, otevřena je i velká obchodní galerie Costasol Centro.

K hlavním ulicím patří Avenida de la Constitución, vedoucí historickým jádrem města. Najdete u ní vlakové nádraží i dolní stanici kabinové lanovky na vrchol Monte Calamorro s báječným výhledem do okolí. K dalším atrakcím letoviska se řadí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Benalmádena