Córdoba

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Córdoba
Typ: Město

Náš názor

Córdoba, ohromující dědictví dávných časů

Ponořte se do směsice křesťanské, islámské a židovské kultury v jihošpanělském městě Córdoba. Má za sebou dlouhou a spletitou minulost, ukrývá nádherné památky a dnes do ní přijíždějí tisíce turistů z celého světa.

Córdoba (přes 300 000 obyvatel) vyrostla pod svahy pohoří Sierra Morena na velké řece Guadalquivir. Protíná ji dálnice A4 ze Sevilly do Madridu a rychlá železnice směřující též do hlavního španělského města. K pobřeží Atlantiku, například do letoviska Torrremolinos, je to asi dvě hodiny jízdy autem.

Historické a architektonické perly

Córdobu začlenili do své říše již staří Římané. Po nadvládě Vandalů, Byzantské říše a Vizigótů se jí roku 711 zmocnili Maurové. Jako Qurtuba se stala nejen hlavním městem arabského panství na Iberském poloostrově, ale kolem přelomu prvního a druhého tisíciletí dokonce i jedním z největších měst Evropy. Tehdy v ní žilo neuvěřitelných půl miliónu obyvatel! Druhým obdobím córdobského rozkvětu bylo 16. a 17. století, kdy Španělsko ovládalo polovinu tehdy známého světa.

Nejlepším důkazem dávné slávy Córdoby jsou její památky. Katedrála Mezquita (součást dědictví UNESCO) byla z původní mešity křesťany přeměněna na kostel, řadící se mezi nejrozlehlejší sakrální stavby vůbec.

Mezi největší turistické atrakce Córdoby patří i antický most Puente Viejo, velkolepý palác Alcazar de los Reyes Cristianos se zahradami nebo trosky římského chrámu. Nachází se zde i židovská čtvrť (Juderia) s jedinou dochovanou synagogou v celé Andalusii, archeologické muzeum a zřícenina Medina Azahara z 10. století kousek za městem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Cordóbu v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím