Granada

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Granada
Typ: Město

Náš názor

Granada, kulturní perla Andalusie

Jedním z nejkrásnějších a historicky nejhodnotnějších měst celého Španělska je Granada, zázrak v srdci Andalusie. K jejím magnetům patří maurský palác Alhambra a královské zahrady Generalife, řadící se mezi památky kulturního dědictví UNESCO.

Granada (se čtvrt miliónem obyvatel 18. největší španělské město) leží pod severozápadními svahy nejvyššího pyrenejského pohoří Sierra Nevada. K lyžařskému areálu Pradollano je to z města po silnici 35 kilometrů, k vrcholu Mulhacén (3 482 m) vzdušnou čarou ještě o něco méně. Po dálnici A44 dosáhnete pobřeží Středozemního moře a letoviska jako Almunecar či Motril za jednu hodinu.

Pamětihodnosti maurské i křesťanské

Granada se pyšní dlouhou historií, v níž významné místo zaujímá nadvláda Maurů mezi lety 711 a 1492. Pověst říká, že město arabským dobyvatelům při pohledu z okolních kopců připomínalo svými červenými střechami a klikatými úzkými uličkami rozkrojené granátové jablko. Nazvali ho proto Granada.

Emirát Granada byl po mnoha staletích posledním, který odolával španělské ofenzivě během reconquisty.

Hlavními památkami jsou rudý hrad Alhambra (středověký komplex paláců a pevností arabských panovníků) a navazující zahradní areál Generalife (zahrnující Sultánovu zahradu a Patio de la Acequia s dlouhým bazénem). Historická čtvrť Albayzín je nejzachovalejší arabskou urbanizací na Iberském poloostrově. V královské kapli mohutné katedrály (Santa Iglesia Catedral Metropolitana de la Encarnación) se nacházejí hrobky Isabely Kastilské a Ferdinanda II. Aragonského.

  • Neváhejte tedy a navštivte Granadu v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím