Almunecar

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Almunecar, dovolená a prázdninové radovánky u moře

Rekreační oblast Almunecar se nachází na jihu Španělska mezi andaluskými městy Malaga a Almería, které spojuje dálnice. Západním směrem se odsud táhne vyhlášené pobřeží Costa del Sol, na východ se vine Costa Tropical. Zhruba 70 kilometrů severním směrem leží starobylá Granada. Břehy Almunecaru omývají vody Středozemního moře, jehož část mezi Pyrenejským poloostrovem a Afrikou se občas nazývá Alboranské moře.

Almunecar a plážové radovánky

Almunecar je pěkné, historické a přímořské město s necelými 30 tisíci obyvateli. Díky krásným plážím, dobrému dopravnímu spojení a řadě zajímavých míst v okolí patří k nejvýznamnějším turistickým centrům Andalusie. Dovolená se tady bude líbit každému, kdo hledá kvalitní a rozsáhlé služby, ruch většího města a dostatek možností k aktivnímu prožití volného času.

Městská pláž Puerta del Mar je asi 1 kilometr dlouhá, pokrytá hrubým, šedivým pískem a mírně se svažuje do vody. Mnohem více se využívá pláž Playa de San Cristobal, rozpůlená ústím říčky Rio Seco. Pláž lemuje rušná promenáda s mnoha hotely, obchody a restauracemi, disponuje lehátky se slunečníky a nabízí celou řadu vodních sportů. Kolem města jsou k dispozici další hezké pláže jako Velilla či Cotobro.

Další rekreační střediska poblíž Almunecaru

Aktivity v Almunecaru

Almunecar.jpg

Letovisko Almunecar a jeho okolí nabízí nepočítaně příležitostí k zábavě i poznání. Kromě gastronomických zařízení, kaváren, hospod a barů můžete využít obchody, supermarkety, dětská hřiště a služby banky, čerpacích stanic i lékaře. Nejen vaše ratolesti potěší návštěva akvária s podmořským světem, botanické zahrady či velkého zábavního parku Aquatropic. Kromě toho na vás v Almunecaru a okolí čeká:

  • hrad San Miguel,
  • antické akvadukty přes Rio Seco a Rio Verde severně od města,
  • nejnebezpečnější turistický chodník světa Caminito del Rey,
  • nejvyšší pohoří Iberského poloostrova Sierra Nevada, jehož vrcholky tvoří úžasné panorama.

Zobrazit podrobné informace