Oblasti v destinaci - Costa Blanca

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Costa Blanca, dovolená u moře na Bílém pobřeží

Překrásná část španělského pobřeží s délkou téměř 240 km mezi městy Alicante a Valencie se libozvučně označuje Costa Blanca. Toto takřka poetické jméno „Bílé pobřeží“ získala koncem 50. let v rámci propagační kampaně britské letecké společnosti k otevření nového spojení do Valencie.

Přesné důvody pojmenování se dnes už nedozvíme. Mohly to být krásné bílé pláže kontrastující s modrou barvou Středozemního moře, typické vesničky s bílými domy, mořská pěna příboje u skalnatého pobřeží či bílé květy, objevující se na pobřeží Costa Blanca na jaře. Každá z těchto možností však představuje dobrý důvod, proč se na Costa Blanca vydat na dovolenou.

Proč na dovolenou na Costa Blanca

Na Costa Blanca a v jejím okolí v posledních letech vyrostla řada atrakcí k aktivnímu prožití rodinné dovolené. Funguje zde první DinoPark mimo ČR, několik vodních světů (AqualandiaAquopolisAqua Natura), safari (Aitana SafariRio Safari Elche) a velké lákadlo pro všechny je delfinárium Mundomar.

Z dalších zajímavostí Costa Blanca doporučujeme poloostrov Penyal d´Ifac, největší evropskou lagunu Mar Menor, historické horské městečko Guadalest, jezero Laguna de Torrevieja či památky AlicanteElche a především nádherné a zároveň moderní Valencie (UNESCO). Právě z Valencie pochází typické španělské jídlo paella, které během zájezdu na Costa Blanca musíte ochutnat.

Dopřejte si zájezd na Costa Blanca

Vyberte si dovolenou na Costa Blanca a užijte si jedinečný pobyt v oblasti s dlouhými plážemi i strmými útesy, pozapomenutými rybářskými přístavy i rušnými letovisky jako Benidorm a TorreviejaFinančně zvýhodněné zájezdy najdete v sekcích Last minute a First minute. Zkuste také další perly Španělska, například sousední Costa Cálida, nedaleké Baleárské ostrovy či v Atlantiku ukryté Kanáry.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Costa Blanca