Příroda Costa Blanca. Jakou faunu a flóru uvidíte?

Pro krajinu kolem pobřeží Costa Blanca je typický středomořský ráz přírody. Specifické mikroklima ve spojení s horským charakterem severní části a nížinami na jihu přispělo k rozvoji jedinečné fauny a flóry, kterou chrání několik přírodních rezervací.

Přírodní parky a rezervace na Costa Blanca

Název Rozloha (v km2) Blízké město Charakteristika
Els Arcs 4,01 Altea Suchý hřeben v pohoří Serra de Xorta nad malebným údolím Guadalest s historickým městečkem
Las Lagunas de La Mata y Torrevieja 37,43 Torrevieja Hejna plameňáků, orchideje a rákosí kolem slaných lagun a mokřadů (tzv. Růžové jezero)
Macizo del Montgó 21,17 Dénia Území mezi horou stejného jména (753 m n. m.) a mysem Cap de San Antoni s četnými archeologickými nálezy
Penyal d'Ifac 0,47 Calp Fascinující skála (332 m n. m.) s kamenitým okolím, obývaným rozličnou faunou a flórou

Flóra Costa Blanca: květiny, keře, stromy

V severní, převážně skalnaté části Costa Blanca převažuje odolná, méně náročná vegetace. Na celém pobřeží se vyskytují akácie, korkové duby a piniové háje. Na jihu, kolem četných slaných lagun a močálů, roste rákosí, orchideje a další teplomilná květena, na jaře rozkvétající typickými bílými květy.

Přírodní park Las Lagunas de La Mata y Torrevieja na Costa Blanca

Fauna Costa Blanca: drobní živočichové, ryby, ptáci, větší zvířata

Ve volné přírodě Costa Blanca můžete pozorovat ještěrky, ježky nebo králíky, exotické živočichy uvidíte v některém z četných zoologických parků. Na Costa Blanca si přijdou na své milovníci ptactva, spatřit lze pelikány, volavky, potápky, rybáky, sokoly, orly, sovy a samozřejmě racky. Nejbohatší podmořský život kypí kolem mysu Cabo de San Antonio u letoviska Dénia.