Nejkrásnější pláže na Costa Blanca a nejlepší koupání

Hledáte skutečný plážový ráj, kde prožijete parádní odpočinkovou dovolenou? Costa Blanca je přesně takovým místem se spoustou písečných i oblázkových pláží, dlouhých úseků pobřeží pro nekonečné procházky i malých romantických zátočin. Některé obklopují rušná turistická letoviska, jiné nabízejí panenský klid a řada z nich se pyšní prestižním oceněním Modrá vlajka.

Nejkrásnější pláže na Costa Blanca

Playa de la Mata

To nejlepší z pláží na Costa Blanca v sobě spojuje Playa de la Mata mezi severním okrajem města Torrevieja a ústím vodního kanálu v menším letovisku La Mata. Díky délce přes 2 kilometry skýtá dostatek volného místa pro opalování zdarma i pro placené úseky se slunečníky a lehátky. Kompletní vybavení zahrnuje sprchy, toalety, lavičky, půjčovny sportovního náčiní, ale také množství kaváren a barů. Každou středu se u pláže koná trh a dochovaly se i zbytky opevnění Torre de La Mata.

Pláž Playa de la Mata, Torrevieja, Costa Blanca

Playa de Levante

Ve východní části vyhlášeného střediska Benidorm se táhne široká a písečná Playa de Levante. Začíná pod skalnatým výběžkem Punta Canfali s kostelíkem Iglesia de San Jaime y Santa Ana a po 2 kilometrech končí u třídy Avenida de Estocolmo. Nadchne každého, kdo má rád ruch, dobré vybavení, četné obchůdky a výtečnou dosažitelnost z centra, děti si užijí mořský akvapark s klouzačkami.

Pláž Playa de Levante, Benidorm, Costa Blanca

Playa Moncayo

Od jižního konce letoviska Guardamar se rozbíhá několik kilometrů dlouhá Playa Moncayo. Široký pás pobřežní vegetace odděluje velice příjemnou pláž od hlavní komunikace a zároveň garantuje pohodové prožití pobytu u moře. Pláž pokrývá světlý písek a nechybí dostatečné vybavení pro rekreanty. Na severu na ni navazuje městská Playa La Roqueta a na jihu divoká Playa del Campo.

Pláž Playa Moncayo, Guardamar, Costa Blanca

Playa La Granadella

Jednu z odlehlých pláží na Costa Blanca představuje kamínková Playa La Granadella poblíž střediska Jávea. Ukrývá se mezi skalisky nedaleko mořské jeskyně Cova del Llop Marí a hradní zříceniny Castell de la Granadella. Z turistických čtvrtí Balcón al Mar, Cap Martí či Turisol vede až k ní silnice Carretera de la Granadella. Pozor, kvůli tomu je i přes svou odlehlost často přeplněná a vyplatí se dorazit sem co nejdříve dopoledne.

Pláž Playa La Granadella, Jávea, Costa Blanca

Playa de las Marinas

Rozlohou nevelká, zato rozsahem služeb luxusní Playa de las Marinas se nachází západně od přístaviště ve městě Dénia. Pěkné odpoledne pod horkými slunečními paprsky tady prožijí milovníci dobře vybavené pláže (slunečníky s lehátky, občerstvení, sportovní vyžití) i zájemci o ničím nerušené chytání bronzu. Děti můžou skotačit ve stínu stromů blízkého parku Les Bassetes.

Pláže ve městě Dénia, Costa Blanca

Další oblíbené pláže na Costa Blanca

  • Playa del Arenal – rušná písečná pláž s pozvolným klesáním do vody v letovisku Jávea
  • Playa del Carabassí – pláž na pobřeží mezi Alicante a Santa Pola, dobře dostupná i z Elche
  • Playa de Levante o La Fossa – proslulá písečná pláž na dohled skály Penyal d´Ifac
  • Playa del Postiguet – pláž na senzačním místě pod pevností Santa Barbara v Alicante
  • Las Salinas de Torrevieja – speciální místo, kde poležení u vody spojíte s jejími léčivými účinky
  • Guardamar del Segura – světlé písečné pláže s dunami a délkou téměř 12 km v přírodním parku patří k těm nejhezčím ve Španělsku

Zpět na přehled informací o Costa Blanca a nabídku zájezdů.