Torrevieja

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Torrevieja, dovolená v gigantickém resortu pro každého

K největším a nejvýznačnějším letoviskům oblasti Costa Cálida patří také město Torrevieja (Torrevella). Rozkládá se v její severní části, mezi pobřežím Středozemního moře a velkými slanými jezery Laguna de la Mata a Laguna de Torrevieja. Asi 30 kilometrů jižním směrem se nachází mezinárodní letiště Aeropuerto de Murcia-San Javier a stejně daleko to je i do metropole Murcia.

Torrevieja a plážová hojnost pro každého

Torrevieja (105 tisíc obyvatel) nabízí několik podob letní dovolené. Líbit se tady bude milovníkům lenošení na dlouhých, písečných plážích, vyznavačům sportů a jiných aktivit i rodičům s dětmi, na které zde čeká pestrá zábava. Vzhledem k bohatému nočnímu životu počítejte s rušnou atmosférou, množstvím lidí a silnějším automobilovým provozem.

Za jednu z nejlepších pláží celého regionu se považuje Playa de Cabo Roig jižně od Torrevieja. Z jedné strany ji ohraničuje jachetní marina, z druhé velké kamenné molo. Poskytuje kompletní turistický komfort (lehátka, slunečníky, občerstvení atd.) i širokou nabídku vodních sportů. K dalším populárním plážím se řadí Cala Capitán se zajímavým skalním útvarem, velká Playa La Zenia či Flamenca Beach, všechny lemované několik metrů vysokým svahem. Severně od města se naopak táhnou pláže ploché a dlouhé.

Další rekreační střediska poblíž Torrevieja

Nudit se? V Torrevieja přísně zakázáno!

Torrevieja-final.jpgJedním z center zábavy v letovisku Torrevieja je bezpochyby akvapark Aquopolis, umístěný na severním okraji města. Nejrušněji je kolem velkého jachetního přístavu, kde v úzkých uličkách najdete celou řadu restaurací a obchodů. Velké nákupy pořídíte v gigantických galeriích Zenia Boulevard a Centro Comercial Habaneras. K hlavním památkám patří kostel Iglesia Arciprestal de la Inmaculada Concepción, věž Torre del Moro a Muzeum moře a soli (Museo del Mar y de la Sal). Pár tipů na zábavu v okolí Torrevieja:

  • přírodní rezervace el Ventorillo a Encanizadas de la Torre,
  • starobylá Cartagena,
  • nádherný romantický park Parque del Molino del Agua,
  • golfové resorty jako Vilamartín či Campoamor.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Torrevieja

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.