Aktivity a zábavy na Costa Cálida

Pobřeží Costa Cálida nahrává všem milovníkům aktivně prožité dovolené. Najdou tady řadu příležitostí ke sportování, k výletům do přírody i k poznávání historických památek. Kromě krásné přírody však oblast ukrývá i nesčetné možnosti nakupování, večerní zábavy a setkávání s lokální kulturou.

Sport na Costa Cálida

Vodní sporty

K nejpopulárnějším vodním sportům se v Costa Cálidě řadí hlavně surfování, šnorchlování a potápění. Milovníci výprav za tajemstvím podmořského dna budou nadšeni u přístavu Cabo de Palos, kde se nachází ojedinělá rezervace Reserva Marina de Cabo de Palos – Islas Hormigas.

Extrémní sporty

Costa Cálida je jako stvořená pro množství adrenalinových sportů. Vyberte si, záleží jenom na vás, upřednostňujete-li v tomto směru moře, či pevnou zem.

Golf

Costa Cálida nabízí také několik velice kvalitních golfových hřišť, na nichž se hrají význačné mezinárodní turnaje. Mezi Cartagenou a Cabo de Palos to je La Manga Club, blízko Torre-Pacheco byl vybudován Mar Menor Golf Resort a například u letoviska Los Alcázares najdete Serena Golf Club.

Zábavní parky

Za dalšími zábavními parky musíte na pobřeží Costa Blanca: v Torrevieja se nachází vodní svět Aquopolis a k výletu do letoviska Benidorm láká zoopark Mundomar s vystoupením delfínů, největší španělský vodní park Aqualandia, zoo Terra Natura i obří lunapark Terra Mítica.

Spanelsko-13-Costa-Calida-Zabavni-moznosti-jsou-na-Costa-Calide-skutecne-siroke.jpg

Nákupy a suvenýry z Costa Cálida

Nakupování v obchodech

Všechna letoviska Costy Cálidy jsou kvalitně vybavena obchody a nákupními středisky. Nechybí lékárny, trafiky ani další služby. K největším obchodním galeriím patří Centro Comercial Espacio Mediterráneo u dálničního křížení poblíž Cartageny a obří Zenia Boulevard jižně od Torrevieja.

Nakupování na trzích

Nejlepší nákupy si užijete na zdejších trzích. Kromě čerstvých potravin (pečivo, uzeniny, ryby a plody moře), ovoce a zeleniny tady objevíte spoustu lákavých suvenýrů. Mohou to být například starožitnosti, oblečení, řemeslné výrobky, proutí, figurky, vyšívané šály a šátky, keramika, sklo a jiné umělecké předměty.

Noční život na Costa Cálida

V průběhu celé letní sezóny (avšak i mimo ni) vás k zábavě a povyražení budou lákat desítky barů, hospod, klubů, diskoték a dalších nočních podniků. Nejrušněji je samozřejmě ve velkých městech (Murcia, Cartagena) a v hlavních rekreačních resortech (Águilas, Mazarrón, San Pedro del Pinatar, Torre de la Horadada, La Manga).
A mrkněte, kdy ve Španělsku slaví státní a církevní svátky. To je potom skutečně veselo.