Počasí na Costa Blanca: kdy jet na dovolenou?

Na dovolenou na Costa Blanca ideálně od května do října

Nejlepší doba pro letní dovolenou u moře na Costa Blanca je konec května až začátek října. V tomto období zde panují nejvyšší teploty, moře je vyhřáté a prší minimálně. Na podzim se již dny zkracují, horka slábnou a přibývají dešťové srážky.

Krásné letní počasí na Costa Blanca

Výlety za památkami a přírodou si můžete velice dobře užít i na jaře, hlavně v dubnu a květnu. Teploty jsou příjemné, klesá počet deštivých dní a krajina se krásně zelená. Pro poznávací dovolenou na Costa Blanca lze doporučit i podzim, počítejte však se svetrem na večerní procházky a s deštníkem.

  • Hlavní sezóna: červenec a srpen
  • Vedlejší sezóna: červen a září

Teploty vzduchu na Costa Blanca

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu v červenci a srpnu: 28 °C

Teploty moře u Costa Blanca

Průměrná teplota moře v červenci a srpnu: 26–27 °C

Množství srážek na Costa Blanca

Průměrné množství srážek v červenci a srpnu: 5 mm

Podnebí nad Costa Blanca: ve znamení slunce a tepla

Costa Blanca, prázdninový ráj na jihovýchodě Španělska, se vyznačuje specifickým mikroklimatem, které se řadí mezi nejstabilnější ve Středomoří. Záruku nádherné dovolené představuje mimořádně stálá průměrná teplota (20 °C), 300 slunečných dnů v roce a možnost koupání v moři od května do října. Podnebí nad Costa Blanca patří do subtropického pásu.

Léto v letovisku Torrevieja

Na jaře (březen až květen) stoupají na Costa Blanca průměrné teploty, ubývá deštivých dnů a prodlužuje se doba slunečního svitu. Od konce dubna můžete na Costa Blanca vyrazit za pobytem na pláži i poznáváním turistických atrakcí jako hrad Guadalest či město Valencie.

Počasí na Costa Blanca v létě

Všechna význačná letoviska (Benidorm, Guardamar, Torrevieja) leží u mořského pobřeží a během letních měsíců (červen až srpen) v nich čekejte nádherné počasí. Jedná se o nejlepší období, kdy jet na dovolenou na Costa Blanca. Teploty šplhají přes 30 °C, prší maximálně jednou za měsíc a slunce svítí od rána do večera. Během takového počasí oceníte na Costa Blanca četné akvaparky (Aqualandia, Aqua Natura, Aquopolis). Na koupání je voda v moři optimální od července do září, kdy má průměrně okolo 26 °C.

Zamračená obloha nad Benidormem na Costa Blanca

Na podzim (září až listopad) maximální denní teploty pomalu klesají, více fouká a prší až 4 dny v měsíci. V zimě (prosinec až únor) je nejchladněji. Průměrné teploty na Costa Blanca nepřekračují 20 °C, v lednu se pohybují kolem 14 °C. Sem tam se mohou objevit noční mrazíky. Občas zaprší, vysoko v horách dokonce spadne pár sněhových vloček.

Co s sebou na Costa Blanca do každého počasí?

Stabilní počasí na Costa Blanca znamená menší nároky na množství oblečení, které si zabalit s sebou na dovolenou. S ohledem na roční období však neuděláte chybu, když si kromě plavek, trička a šortek vezmete také oblečení s dlouhým rukávem. A hodit se vám bude i:

  • pokrývka hlavy a sluneční brýle,
  • svetr, mikina nebo lehká bunda na večer, cestujete-li mimo hlavní letní sezónu,
  • větrovka a deštník,
  • pevná obuv na výlety.

Počasí ve španělských letoviscích

Podívejte se, jaké počasí vládne dalším turistickým destinacím ve Španělsku:

Zpět na přehled informací o Costa Blanca a nabídku zájezdů.