×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Podnebí a počasí Fuerteventura? Vítr pro surf, slunce, sucho

Na Fuerteventuře panuje stálé, horké počasí bez výrazných změn a s minimem srážek. Ostrov leží v subtropickém podnebném pásu na úrovni jižního Maroka a jenom trochu severněji než Katar či Dubaj.

Jak je na Fuerteventuře

Průměrná denní teplota dosahuje v létě 25 až 30 °C. Příjemné osvěžení přinášejí časté severní či severovýchodní větry, vytvářející ideální podmínky pro milovníky surfování. Na jaře a na podzim se lehce ochlazuje, v zimě bývá od 17 do 20 °C.

Typické počasí Fuerteventury se nese ve znamení tepla a větru.

Mořská voda u pobřeží Fuerteventury se díky své teplotě hodí ke koupání téměř kdykoliv. V zimních měsících je trochu chladnější (okolo 19 °C), v létě se drží kolem 22 až 23 °C a u mělkých písečných pláží je ještě teplejší.

Kdy jet na Fuerteventuru

Sluneční paprsky zahřívají Fuerteventuru přes 300 dní v roce (a občas se jí říká i „ostrov slunce“), což z ní dělá vynikající místo pro rodinnou dovolenou. Hledáte-li neměnné, krásné počasí, Fuerteventura (Jandía, Costa Calma, Caleta de Fuste a ostatní letoviska) vás nadchne. Sezóna tady probíhá po celý rok – počasí v srpnu a dalších letních měsících je ideální k odpočinku na pláži, zbytek roku také k cestování a poznávání.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím