Podnebí a počasí na Fuerteventuře: kdy jet na dovolenou?

Za pobytem na plážích Fuerteventury od června do září

Sluneční paprsky zahřívají Fuerteventuru přes 300 dní v roce (a občas se jí říká i „ostrov slunce“), což z ní dělá vynikající místo pro rodinnou dovolenou. Hledáte-li neměnné, krásné počasí, Fuerteventura (Jandía, Costa Calma, Caleta de Fuste a ostatní letoviska) vás nadchne. Sezóna tady probíhá po celý rok – počasí v srpnu a dalších letních měsících je ideální k odpočinku na pláži, zbytek roku také k cestování a poznávání zajímavých míst.

Hlavní sezóna: červen až září
Vedlejší sezóna: leden až květen, říjen až prosinec

Typické počasí Fuerteventury se nese ve znamení tepla a větru.

Podnebí na Fuerteventuře

Na Fuerteventuře panuje stálé, horké počasí bez výrazných změn a s minimem srážek. Ostrov leží v subtropickém podnebném pásu na úrovni jižního Maroka a jenom trochu severněji než Katar či Dubaj.

Průměrná denní teplota dosahuje v létě 25 až 30 °C. Příjemné osvěžení přinášejí časté severní či severovýchodní větry, vytvářející ideální podmínky pro milovníky surfování. Mořská voda u pobřeží Fuerteventury se díky své teplotě hodí ke koupání téměř kdykoliv ― v létě se drží kolem 22 až 23 °C a u mělkých písečných pláží je ještě teplejší.

Na podzim se podnebí na Fuerteventuře lehce ochlazuje.

V zimě bývá od 17 do 20 °C a mořská voda je u břehů trochu chladnější (okolo 19 °C) než ve zbytku roku.

Co s sebou na Fuerteventuru

Na Fuerteventuře v létě počítejte s vysokými teplotami, proto nezapomeňte na ochranu hlavy a očí (pokrývka hlavy, sluneční brýle, opalovací krém, dostatek tekutin). Oceníte také:

  • lehké a vzdušné oblečení,
  • pohodlnou obuv do města,
  • pláštěnku (deštník) v případě náhlých přeháněk,
  • svetr (mikina, lehká bunda) pro chladnější večery.

Počasí v ostatních letoviscích Španělska

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším španělským ostrovům a pevnině: