1. Fischer.cz
  2. Španělsko
  3. Lanzarote
  4. Zajímavá místa
  5. Ohňové hory v národním parku Timanfaya

Ohňové hory v národním parku Timanfaya

Lokalita: Španělsko Lanzarote Ohňové hory v národním parku Timanfaya
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Výprava do země ohňových hor

V lanzarotském národním parku Timanfaya uvidíte fantastickou sopečnou krajinu plnou vulkanických kuželů, horkých vřídel a zemského povrchu hrajícího všemi barvami. Vznikla během pouhých šesti let vlastně nedávno – v první polovině 18. století. Na Kanárských ostrovech se jedná o jednu z největších atrakcí.

Národní park Timanfaya je součástí ještě větší přírodní rezervace Los Volcanes na západě Lanzarote. Na jižním okraji ho vymezuje vyhaslá sopka El Golfo, na severu mohutný kužel Caldera Blanca a na východě uskupení jeskyň Sima del Diablo. Metropole Arrecife a většina rekreačních středisek jako Puerto del Carmen, Playa Honda či Costa Teguise se nachází na opačném, východním pobřeží.

Oběd připravený díky vulkanickému žáru

Zdejší sopečné erupce v rozmezí let 1730 a 1736 patří v historii vulkanismu k vůbec největším. Pod lávou tehdy zůstalo 11 vesnic. Většina obyvatelstva naštěstí stihla uprchnout na sousední ostrovy.

Dnes některé místní restaurace využívají tepla magmatických komor k přípravě svých jídel. K návštěvě parku Timanfaya patří též projížďka Ruta de los Volcanes (třeba i na velbloudech) vedoucí sopečnou „měsíční“ krajinou.

  • Neváhejte tedy a navštivte Arrecife na Lanzarote.

Podobná místa