Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Camp de Mar, dovolená jako jeden velký piknik

Kouzelné turistické středisko Camp de Mar leží v jihozápadní části Mallorky, v asi 2 kilometry širokém zálivu ostře se zakusujícím do pevniny. Rozkládá se mezi oblými kopci, jimž vévodí Puig Gros (výška 145 metrů), Sa Bruta (280 metrů) a Puig d´en Ventura (216 metrů). Do hlavního města Palmy je to po dálnici přes sousední Pegueru a kolem rušného Magalufu asi 40 kilometrů, letiště leží ještě kousek dál. K důležitým městům v okolí patří vnitrozemský Andraitx a jeho přístav Puerto de Andraitx.

Další blízká rekreační střediska:

U malebné zátoky v Camp de Mar najdete klidnou dovolenou

Původně rybářská víska Camp de Mar prošla v 80. letech velkým rozvojem a proměnila se v menší, klidný prázdninový resort obklopený zelení. Ubytovací kapacity (hotýlky, exkluzivní komplexy i apartmány) nejsou nahuštěné v jednom místě, ale rozprostírají se po okolních svazích, kterým dominuje golfový areál Golf d'Andratx. Dovolenou plnou pohody zde prožijí sportovně naladění návštěvníci, rodiny s dětmi i penzisté.

Přímo u Camp de Mar najdete několik nádherných pláží. Největší z nich je městská Playa Ses Dones v zátočině na východě. Pomalu se svažuje do vody, pokrývá ji jemný písek a je vhodná pro děti. Ani v hlavní sezóně není přeplněná turisty a řadí se k nejčistším na Mallorce. K dispozici jsou sprchy, toalety a půjčovna šlapadel. Zkuste z ní zaskočit do restaurace Illeta na protějším ostrůvku, přístupném po dřevěném mostě. Dobré podmínky pro šnorchlování nabízí sousední oblázková Playa Roca, zkusit můžete i vyhlášenou kamenitou pláž Cala Blanca.

Co dělat v okolí Camp de Mar

Camp-de-Mar.jpgZákladní vybavení Camp de Mar zahrnuje obchůdky, restaurace, kavárny i lékárnu. V rámci ubytovacích zařízení najdete celou řadu sportovišť, nechybí dětská hřiště. Celý jihozápadní cíp Mallorky s členitým pobřežím a krásnými výhledy na Středozemní moře je vhodný k turismu. Vydat se můžete například k obranné věži Castell de Sant Elm či do skalnaté přírodní rezervace Dragonera.

Hrst tipů na další aktivity na Mallorce:

Zobrazit podrobné informace