Albufera

Lokalita: Španělsko Mallorca Albufera
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Přírodní park s´Albufera

Nejvýznamnější mokřad na celých Baleárských ostrovech vytváří přírodní park s’Albufera (Parc natural de s’Albufera de Mallorca). Díky kvartetu značených tras pro pěší i cyklisty a četným pozorovatelnám v něm můžete sledovat řadu z více než 200 hnízdících ptačích druhů.

Přírodní rezervace s’Albufera se rozkládá na severu Mallorcy v okrese Raiguer. Zabírá plochu mezi přímořskými letovisky Platja de Muro a Can Picafort, pahorkem Penya des Migdia a vnitrozemskými městečky Sa Pobla, Muro a Santa Margalida. Na jejím okraji začíná dálnice Ma-13 vedoucí do 45 kilometrů vzdálené metropole Palma de Mallorca.

Chráněná oblast s’Albufera a její bohatství

Oblast s’Albufera lidé znali již v hluboké minulosti. Její název vychází z arabského označení pro lagunu (al-buhayra), katalánská šlechta tu s oblibou lovila a na začátku 20. století se zde dokonce pěstovala rýže. Ještě déle se tady z rákosu vyráběl papír a teprve roku 1985 došlo k vyhlášení chráněné oblasti. Za mostem „Pont de Ses Comportes“ vzniklo z bývalých papíren informační centrum Centre de Recepció sa Roca.

Na rozloze 17 kilometrů čtverečních vytváří chráněné území s’Albufera jedinečný ekosystém zahrnující močály, potoky, ostrůvky i pobřežní duny. Nikoliv náhodou se stal součástí seznamu RAMSAR (mokřady mezinárodní důležitosti). Kromě opeřených krasavců tady narazíte na drobné savce i rozmanitou vegetaci v čele s luční orchidejí.

  • Neváhejte tedy a navštivte přírodní park s’Albufera na Mallorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím