Východ ostrova Mallorca

Lokalita: Španělsko Mallorca Východ ostrova Mallorca
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Zajímavosti východní části Mallorky

Turisté si na východě největšího baleárského ostrova mohou vybrat z celé řady kulturních i přírodních pokladů. Vybíráme některé z nich.

Artá

Vesnička Artá si zachovala část hradeb postavených ve 13. století, známých pod jménem S´Almudaina. I dnes je tu živé staré řemeslo – košíkářství. V blízkosti se nachází nádherná krápníková jeskyně Cuevas de Artá.

Capdepera

Na vrcholku kopce, na jehož svahu leží městečko Capdepera, se tyčí dobře zachovalé hradby ze 14. století. Z cesty Camino de Ronda se otevírá překrásný pohled na pobřeží. Za prohlídku též stojí věž Torre d´en Nunis a gotická kaple.

Cala Ratjada

Původně byla Cala Ratjada malou rybářskou osadou, dnes je díky překrásným plážím Son Moll a Cala Aguila významným turistickým centrem. Na vrcholu jednoho z kopců stojí starý palác Dona Joana Marche, Sa Torre Cega, kde je i zajímavá kolekce soch.

Manacor

Manacor je druhým největším malorským městem. Je proslulé nábytkářským průmyslem a výrobou umělých perel, zvláště známých Majorica.

Porto Cristo

Z pátého nebo šestého století našeho letopočtu se dochovaly zbytky baziliky Sa Carroja, samotný přístav Porto Cristo vznikl ve 12. století. Dnes patří k nejvyhledávanějším na východním pobřeží. Nedaleko od něj se nacházejí největší krápníkové jeskyně ostrova Cuevas del Drac s podzemním jezerem.

Cala d‘Or

Zlatá zátoka je jedním z nejvýznamnějších turistických center ostrova. Středisko se zástavbou ve stylu ibicenco (architektura ostrova Ibiza) nabízí nejen překrásné zátoky s průzračnou vodou a širokou hotelovou nabídku, ale i sportovní vyžití.

Felanitx

Městečko ve středu ostrova je specialistou na výrobu tradiční keramiky a vín, která můžete koupit v kterémkoliv z obchůdků lemujících uličky. K nejcennějším památkám se řadí kostel ze 13. století, jehož fasáda byla zrekonstruována o pět století později, a studna svaté Margarity.

Z Felanitx se můžete vydat na zříceninu Castell de Santueri (poslední úsek cesty je těžko přístupný autem) nebo do kláštera San Salvador, z něhož pokocháte krásnou vyhlídkou. Interiéry kláštera se velmi dobře zachovaly zásluhou péče místních mnichů, přestože byl založen již ve 14. století.

Santanyí

Z okolí Santanyí se dovážel materiál používaný ke stavbám tak významným, jako je například budova burzy La Lonja v hlavním městě. Blízké pláže Cala Figuera, Cala Llombarts a Cala Santanyí se nachází v úzkých skalnatých zátokách.

  • Neváhejte tedy a navštivte východ Mallorky.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím