Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Cala Canutells, netušeně krásná, nerušená dovolená

Malinké letovisko Cala Canutells leží přimknuté k úzkému zálivu Středozemního moře na jižním pobřeží baleárského ostrova Menorca. Západně od něj se nachází významné rekreační středisko Cala en Porter, na opačné straně naopak najdete mezinárodní letiště a hlavní město Mahón.

Pláž u Cala Canutells je jako skutečný Eden

Es Canutells, příjemná, nepříliš rušná oblast v jižní části Menorky (k nejbližšímu městečku Sant Climent se dostanete zhruba po 5 kilometrech), vyrostla v 70. letech v architektonickém stylu typickém pro tento ostrov. Výsledkem je místo, kde dovolenou tráví především rodiny s menšími dětmi a senioři – ovšem pozor na prudký, terasovitý svah kolem zátoky, na němž stojí jednotlivá ubytovací zařízení.

Doslova dech beroucí pláž v Canutells evidentně představuje hlavní důvod, proč právě tady vzniklo rekreační středisko. Přestože je poměrně maličká (její šířka nepřesahuje 50 metrů), svým umístěním na konci romantické zátočiny vytváří jedinečný prostor, který si na první pohled zamilujete. Pokrývá ji jemný písek, pomalu mizí v křišťálově čisté vodě a okolní skaliska jen podtrhují její výjimečnost.

Další rekreační střediska poblíž Cala Canutells

Každý den se z Cala Canutells můžete podívat na jiné místo

Cala-Canutells.jpg

Dovolená v Cala Canutells není založená na rušném nočním životě a zábavných zařízeních, nabízí však úžasnou kombinaci pobytu u moře, procházek klidným okolím a výletů do celém ostrově. Proto tady najdete jen několik obchůdků, kavárnu a restauraci. Tipů na zajímavosti, které stojí za to navštívit, však máme celou řadu:

Zobrazit podrobné informace