La Laguna

Lokalita: Španělsko Tenerife La Laguna
Typ: Město

Náš názor

La Laguna, město doslova zázračné

O zápis San Cristóbal de La Laguna na seznam světového dědictví UNESCO se zasloužilo především jeho zachované historické jádro. Budete si v něm připadat jako ve starém španělském koloniálním městě. V úzkých uličkách najdete mnoho starobylých paláců a měšťanských domů.

La Laguna (se 150 tisíci obyvatel druhé největší sídlo Tenerife) leží v severovýchodní části ostrova, mezi kopci La Montaňeta (1 155 m) a Cruz de Taborno (1 024 m). K atlantskému pobřeží na jihovýchodě i severozápadě to je odsud přibližně 10 kilometrů. V současnosti město pomalu srůstá se sousední metropolí Santa Cruz de Tenerife. Těsně vedle něj se nachází mezinárodní letiště Tenerife Norte.

La Laguna, historie a pamětihodnosti

San Cristóbal de La Laguna založil na konci 15. století Alonso Fernández de Lugo a město brzy začalo plnit funkci hlavního města. Na začátku 18. století byla založena univerzita a brzy na to se role administrativního centra ujalo Santa Cruz de Tenerife.

K hlavním památkám se řadí katedrála Panny Marie Pomocné, královská svatyně Cristo de La Laguna s uctívaným obrazem ukřižovaného Ježíše Krista a starobylý svatostánek Iglesia de la Concepción. Najdete tady také klášter sv. Kláry z Assisi a klášter sv. Kateřiny Sienské s údajně zázračným tělem jeptišky jménem María de León Bello y Delgado. Navštívit můžete i historické muzeum Casa de Lercaro, palác de Salazar nebo některý z řady kulturních festivalů (hlavní je pouť o druhé červencové neděli).

  • Neváhejte tedy a navštivte La Lagunu na Tenerife.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím