Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Icod de los Vinos, dovolená jako víno

Přímořské město Icod de los Vinos se rozkládá u severního pobřeží Tenerife mezi městečky Los Realejos a Buenavista del Norte. Hora Pico del Teide, nejvyšší na Kanárských ostrovech, se zvedá přímo nad ním. Do San Marcos, nejbližšího letoviska u Atlantiku, to jsou necelé 3 kilometry. S ostatními obcemi ho spojuje hlavní silnice TF-42, s níž se postupně souběžně buduje dálnice TF-5 směřující do metropole Santa Cruz de Tenerife.

Icod de los Vinos a přístup k plážím

Icod de los Vinos (asi 22 tisíc obyvatel) těží především z blízkosti Atlantského oceánu, bohatství vinařské oblasti Ycodem Isora del Norte a turistického střediska Puerto de la Cruz, vzdáleného jen 20 km. Proto se v poslední době stalo oblíbeným rekreačním centrem, ve kterém návštěvníci nacházejí atmosféru tradičního ostrovního sídla i výhody moderního města.

V malé a klidné zátoce pod městem se ukrývá pláž Playa de San Marcos. Měří jenom 100 metrů, pokrývá ji tmavý vulkanický písek a poměrně rychle se noří do vody. Před velkými vlnami a větrem ji chrání uzavřená zátoka, v jejímž srdci se nachází. Hned u ní je v provozu několik restaurací a barů. V okolním členitém pobřeží najdete další menší pláže jako Playa de las Aguas nebo Playa Moreno.

Další rekreační střediska poblíž Icod de los Vinos

Zábava v Icod de los Vinos a okolí

Icod-de-los-Vinos-2.jpgDíky své velikosti nabízí Icod de los Vinos kompletní servis v podobě obchodů, restauračních zařízení, půjčoven osobních automobilů či lékáren a bank. Centrum města tvoří náměstí Plaza de la Constitución s renesančním chrámem Iglesia de San Marcos Evangelista, kašnou a minizoo Butterfly Park. V zahradě Parque del Drago roste bylina dračinec dračí, stará údajně 2 tisíce let.

Poblíž najdete i klášter Convento de San Francisco, kostel Iglesia de San Agustín a kapli Ermita de Nuestra Senora de las Angustias. Kam dál za zábavou a za poznáním z Icod de los Vinos?

  • Na procházku přírodním parkem Paisaje Protegido de los Acantilados de la Culata,
  • do městečka Garachico s řadou pěkných památek,
  • k patronce ostrova Panně Marii Candelárské,
  • do obřího zábavního areálu Loro Parque.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Icod de los Vinos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.