Santa Cruz de Tenerife

Lokalita: Španělsko Tenerife Santa Cruz de Tenerife
Typ: Město

Náš názor

Hlavní město Santa Cruz de Tenerife,

Moderní město s širokými ulicemi a krásnými parky obklopené zelenými kopci – to je Santa Cruz de Tenerife, ostrovní metropole a zároveň (spolu Las Palmas) hlavní město celého Kanárského souostroví. Zdejší přístav patří mezi nejvýznamnější v Atlantiku. Vyplatí se také vypravit kousek za město na jednu z vyhlídek a obdivovat ho z výšky.

Santa Cruz de Tenerife (přes 200 tisíc obyvatel) se rozkládá na jižním pobřeží severovýchodního výběžku ostrova. K Atlantiku na opačném břehu Tenerife je to z něj pouze 15 kilometrů. Cestou tam projedete starobylým San Cristóbal de la Laguna, které už je v podstatě předměstím Santa Cruz, a také kolem mezinárodního letiště Tenerife Norte.

Rušná křižovatka a její okolí

Santa Cruz vzniklo koncem 15. století, nemá však dochované historické centrum. Nachází se tu spousta příjemných zákoutí s andaluskou atmosférou. Návštěvníky přitahuje náměstí Plaza de Espaňa nebo Plaza de 25 de Julio s lavičkami pokrytými barevnými kachlemi „azulejos“. Za návštěvu stojí i Parque García Sanabria, kde si Středoevropan připadá jako v subtropické zahradě.

Ke koupání se zde hodí rozsáhlý relaxační areál Parque Maritimo Cesar Manrique mezi hrádkem San Juan, botanickou zahradou Palmetum a koncertní síní Auditorio Adán Martín. Jinými taháky Santa Cruz jsou zbytky hradů San Carlos, San Cristobal a San Joaquín, exotický Parque Municipal García Sanabria, pseudokatedrála Iglesia de la Concepción, náměstí Plaza de 25 de Julio nebo muzeum přírody a lidstva.

Bohatý kulturní život Santa Cruz de Tenerife zahrnuje především únorový karneval. Za nákupy (a návštěvou restaurace) se vydejte na bulváry Calle Jose Hernandez Alfonzo a Tres de Mayo či do okolí náměstí Plaza de la Candelaria.

  • Neváhejte tedy a navštivte Santa Cruz de Tenerife na Tenerife.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím