Národní park Teide

Lokalita: Španělsko Tenerife Národní park Teide
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Teide, naprostá špička Kanárských ostrovů

Hlavním tahákem národního parku Teide je nejvyšší hora Španělského království i celého Atlantského oceánu Pico del Teide (3 718 m). Kromě ní mohou návštěvníci obdivovat zvláštní čedičové útvary a vzácné rostliny, které v mnoha případech nerostou nikde jinde na světě.

Národní park Teide se nachází uprostřed Tenerife v nadmořské výšce 1 880 až 3 718 metrů nad mořem. Dostupný je v podstatě ze všech stran ostrova, to znamená i z letovisek Puerto de la Cruz na severu, Los Cristianos a Playa de las Américas na jihu a Las Caletillas na východě.

Jak se dostat na Teide

Národní park Parque Nacional del Teide o rozloze 13 tisíc hektarů vznikl v roce 1954. Na Pico del Teide lze vyjít pěšky nebo vyjet kabinkovou lanovkou. „Teleferico“ míří až do nadmořské výšky 3 555 metrů, kde můžete relaxovat na sluneční terase a kochat se rozhledem ze tří vyhlídkových tras. Jedna z nich vede až na vrcholek Teide, nezapomeňte však na teplé oblečení – v zimních měsících je dokonce pokryt sněhem.

Výstup na horu nelze realizovat bez tzv. Permiso para subir a Teide, povolení, které vydává výlučně kancelář národního podniku. Oficinadel Nacional del Teide najdete v městě La Orotava na ulici Sixto Perera González 5. Otevřeno má od pondělí do pátku mezi 9 a 14 hodinou, potřebovat budete kopii cestovního pasu (občanského průkazu). Bližší informace si přečtěte na Reservasparquesnacionales.es .

  • Neváhejte tedy a navštivte národní park Teide na Tenerife.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím