Podrobné informace

  • 32 - 33 °C červenec / srpen *
  • 23 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1TND/11,805CZK

* průměrné teploty

Aghir, dovolená absolutně bezchybná

Rekreační zónu Aghir najdete na východním pobřeží tuniského ostrova Djerba. Jedná se o několik kilometrů dlouhý pás pláží, lemovaný rozlehlými hotelovými komplexy. Nejbližší městečko Midoun je vzdálené asi 6 kilometrů, mezinárodní letiště Djerba-Zarzis leží na opačné straně Džerby, necelou půlhodinu jízdy autobusem daleko.

Pochváleny budiž pláže Aghiru 

Aghir představuje ideální místo pro každého, kdo plánuje svou dovolenou prožít v jedné lokalitě a příliš se nevzdalovat z místa ubytování. Jednotlivé hotely nabízejí ve svých útrobách vše, co ke komfortnímu letnímu pobytu potřebujete. Díky krásným písečným plážím tady budou nadšeny hlavně vaše dítka, užijí si tu i milovníci vodních aktivit.

Pýchou Djerby jsou krásné rozlehlé pláže a nejinak tomu je i kolem Aghiru. Několikakilometrovou pláž zde rozdělují palmovými shluky a kamennými náspy, tudíž na první pohled nevypadá tak jednotvárně. Do vody zabíhá celkem pomalu a její dostatečná šířka dává dostatek prostoru pro všechny hosty i k dovádění jejich ratolestí. Nechybí široká nabídka vodních aktivit a hotely zajišťují plážové vybavení jako lehátka, slunečníky či stánky s občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Aghiru

Co dělat na dovolené v Aghiru

Jednotlivé ubytovací areály v Aghiru jsou naprosto soběstačné, proto se vydejte do okolních uliček především za nasátím typické arabské atmosféry. Milovníci adrenalinu si mohou užít paragliding, surfování, jízdu na banánech, vodních skútrech i lyžích, nechybí tenisové kurty a hřiště na beach volejbal. Toužíte-li vyrazit ještě někam dát a poznat ze severní Afriky o něco více, doporučujeme:

  • výpravu na okraj Sahary a její oázy (např. Douz),
  • krokodýlí farmu u Midounu,
  • okolí Ajimu či Matmaty, kde se natáčely Hvězdné války.

Zobrazit podrobné informace