Bodrum - Icmeler

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Icmeler, dovolená pro milovníky moře a památek

Jednou z několika částí velkého města Bodrum, táhnoucích se podél pobřeží směrem na jihovýchod, je také Icmeler. Jedná se v podstatě o zástavbu, roztroušenou podél ulice dlouhé asi 3 kilometry a začínající ve čtvrti Kumbahce. Naproti se z Egejského moře zvedá ostrůvek Kara Ada, necelých 20 kilometrů jihozápadně lze zahlédnout řecký ostrov Kos. Mezinárodní letiště se nachází necelou hodinku jízdy po rychlostní komunikaci, směřující dále do měst Aydin a Izmir.

Dopřejte si špičkový servis na plážích Icmeleru

Hotely kolem Icmeleru stojí v jednotlivých zátokách, jinde totiž prudký okolní terén neumožňuje přístup k moři (kopce se tady zvedají do výšky 200 až 400 metrů). Některé resorty v Kumbahce sice stojí dále od centra (cca 5 kilometrů), zároveň však nabízejí skvělý poměr klidu a blízké turistické vybavenosti.

Pobřeží Icmeleru dominuje křišťálově čistá voda a skvěle vybavené terasy s přístřešky a s kamennými moly náležící většinou jednotlivým ubytovacím zařízením. Pro jejich hosty jsou připravena lehátka a slunečníky zdarma, nabídka vodních sportů a další služby. K dispozici je i nevelká (neoficiální) písčitá pláž, městská pláž v Bodrumu o délce půl kilometru či rozlehlá pláž v části Gümbet.

Další rekreační střediska poblíž Icmeleru

Co objevíte při procházce Icmelerem

Icmeler.jpgHotely v Icmeleru jsou velmi kvalitně zařízené gastronomickými provozy, sportovišti a bazény s tobogány. Lze v nich zařídit základní nákupy, kroky jejich hostů však často co nejdříve směřují do srdce Bodrumu (dávný Halikarnass), jednoho z nejlépe hodnocených středisek na Egejské riviéře. Ukrývá zajímavé kulturní a historické památky, vyhlídková místa i skvělé restaurace servírující plody moře. Za vidění stojí především impozantní hrad a zbytky starověkého města Pedasa. Další tipy na zajímavá místa kolem Icmeleru:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Bodrum - Icmeler

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.