Sigacik-Seferihisar

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Sigacik, dovolená jako dva roky prázdnin

Pozoruhodné letovisko Sigacik se rozkládá na egejském pobřeží na západě Turecka. Patří do malebného okresu Seferihisar v kraji Izmir a daleko odsud není do úchvatného přírodního parku Ekmeksiz Milli, ani ke křišťálovému jezeru Seferihisar Baraji. Pohodlně se sem dostanete po necelých 70 kilometrech jízdy z mezinárodního letiště İzmir Adnan Menderes Havalimani v regionální metropoli Izmiru.
plaze.jpgPoklidný Sigacik si i přes rostoucí zájem turistů stále zachovává ojedinělou rurální atmosféru. Najdete zde však plné cestovatelské zázemí s komfortními službami, bohatým sportovním vyžitím, svérázným středomořským nočním životem a zábavnými animačními programy pro děti i dospělé.

Perfektní relaxace na plážích Sigaciku

Kolem zátoky, u níž Sigacik leží, je vám k dispozici celá řada hezkých pláží se slunečníky, lehátky, sociálním zázemím a možnostmi občerstvení. Vesměs je pokrývá jemný písek a omývá je průzračné Egejské moře s pozvolným sestupem do vody. K nejvyhledávanějším z nich patří pláže Akkum, Ekmeksiz a Gemisu.

Další rekreační střediska poblíž Sigaciku

Vybavení a aktivity v Sigacaku

Během svého pobytu v Sigaciku se neváhejte zatoulat do okouzlujícího přístavu, jehož historie sahá až do dob Benátské republiky, nebo do nedalekého správního městečka Seferihisar, jemuž vévodí středověký hrad. Ve zdejších typických bazarech během vaší dovolené výhodně nakoupíte suvenýry, oblečení a šperky, ve všudypřítomných tavernách ochutnáte vyhlášené krajové speciality.

Pokud zatoužíte zpestřit si letní dovolenou v Sigaciku průzkumem jedinečností exotického kraje Izmir, narazíte především na antické památky a nádhernou přírodu. K nejvyhledávanějším atrakcím oblasti patří:

  • pozůstatky starořímského města Efes,
  • ruiny pradávných helénských sídlišť Teos a Milet,
  • malebný řecký ostrov Samos se spoustou helénských pamětihodností,
  • unikátní skalnatá příroda parku Ekmeksiz Milli.

Zobrazit podrobné informace