Sigacik-Seferihisar

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Sigacik, dovolená jako dva roky prázdnin

Pozoruhodné letovisko Sigacik se rozkládá na egejském pobřeží na západě Turecka. Patří do malebného okresu Seferihisar v kraji Izmir a daleko odsud není do úchvatného přírodního parku Ekmeksiz Milli, ani ke křišťálovému jezeru Seferihisar Baraji. Pohodlně se sem dostanete po necelých 70 kilometrech jízdy z mezinárodního letiště İzmir Adnan Menderes Havalimani v regionální metropoli Izmiru.

Perfektní relaxace na plážích Sigaciku

plaze.jpgPoklidný Sigacik si i přes rostoucí zájem turistů stále zachovává ojedinělou rurální atmosféru a nepodlehl zatím komerci hotelových center. Najdete zde však plné cestovatelské zázemí s komfortními službami, bohatým sportovním vyžitím, svérázným středomořským nočním životem a zábavnými animačními programy pro děti i dospělé. Kolem zátoky, u níž Sigacik leží, je vám k dispozici celá řada hezkých pláží se slunečníky, lehátky, sociálním zázemím a možnostmi občerstvení. Vesměs je pokrývá jemný písek a omývá je průzračné Egejské moře s pozvolným sestupem do vody. K nejvyhledávanějším z nich patří pláže Akkum, Ekmeksiz a Gemisu.

Další rekreační střediska poblíž Sigaciku

Vybavení a aktivity v Sigacaku

Během svého pobytu se neváhejte zatoulat do okouzlujícího přístavu v Sigaciku, jehož historie sahá až do dob Benátské republiky, nebo do nedalekého správního městečka Seferihisar, jemuž vévodí středověký hrad. Ve zdejších typických bazarech výhodně nakoupíte suvenýry, oblečení a šperky, ve všudypřítomných tavernách ochutnáte vyhlášené krajové speciality.

Pokud zatoužíte zpestřit si letní dovolenou průzkumem jedinečností exotického kraje Izmir, narazíte především na antické památky a nádhernou přírodu. K nejvyhledávanějším atrakcím oblasti patří:

  • pozůstatky starořímského města Efes,
  • ruiny pradávných helénských sídlišť Teos a Milet,
  • malebný řecký ostrov Samos se spoustou helénských pamětihodností,
  • unikátní skalnatá příroda parku Ekmeksiz Milli.

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím