×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Vietnam
  2. Vietnam
  3. Místa
  4. Ha Long

Ha Long

Lokalita: Vietnam Vietnam Ha Long
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Zátoka Ha Long, přírodní div světa

Zátoka Ha Long (vietnamsky Vinh Ha Long, tzn. „Zátoka Klesajícího draka“), jeden ze sedmi přírodních divů světa, vytváří ikonickou pohádkovou krajinu, kterou si během dovolené ve Vietnamu nesmíte nechat ujít. Samozřejmě, že také tvoří pevnou součást seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO (od roku 1994).

Ha Long se nachází v Tonkinském zálivu, který představuje nejsevernější část Jihočínského moře. Je to v provincii Quang Ninh přibližně 100 kilometrů (vzdušnou čarou) východně od okrajů Hanoje, další důležité město v dosahu Hai Phong se nachází kousek od pobřeží.

Co všechno uvidíte v Ha Long

Zátoku Ha Long vyplňuje kolem 2 tisíc ostrůvků s krápníkovými jeskyněmi (např. Thien Cung) a vápencových útvarů zvaných mogoty. Strmě vystupují ze zčeřené vodní hladiny, porůstá je divoká tropická vegetace a žije v nich množství endemických či vzácných živočišných druhů. Mezi nimi se proplétají loďky rybářů nebo rovnou celé plovoucí vesnice (Ba Hang, Cong Tau, Cua Van a Vong Vieng), obývající kolem 1 500 domorodců.

Součást zátoky Ha Long, která dosahuje rozlohy přibližně 1 500 kilometrů čtverečních, tvoří i ostrov Cat Ba s národním parkem stejného názvu. Natáčel se zde mimo jiné i americký dobrodružný film Kong: Ostrov lebek.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ha Long ve Vietnamu.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím