×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Vietnam
  2. Vietnam
  3. Místa
  4. My Son

My Son

Lokalita: Vietnam Vietnam My Son
Typ: Architektura

Náš názor

My Son, areál plný svatyní

Hinduistický chrámový komplex My Son (vietnamsky Thánh dia My Son), zasvěcený bohu Šiva, zahrnuje kromě svatostánků celou řadu dalších staveb včetně stúp a pohřebiště. Řadí se mezi nejdůležitější hindské areály v jihovýchodní Asii a od roku 1999 tvoří součást seznamu světového dědictví UNESCO.

My Son zabírá údolí zhruba 2 kilometry široké. Leží u vesnice Duy Phu v provincii Quang Nam ve středním Vietnamu. Historické město Tra Kieu se nachází přibližně 10 kilometrů daleko, krajská metropole Da Nang asi 70 kilometrů jihovýchodně.

Proč navštívit My Son

Nejstarší stavby v oblasti My Son začaly vznikat už ve 4. století. Postupně se z ní stalo význačné kulturní středisko říše Čampa (Chiem Thanh), ve kterém se až do 14. století postavilo přes 70 chrámů. Během vietnamské války byly památky vážně poškozeny.

Zachované budovy v My Son lze rozdělit do čtyř kategorií. K cihlové svatyni ve formě věže (kalan) přiléhala vstupní chodba (mandapa). K uložení cenností patřících k božstvu sloužila stavba se sedlovou střechou (kosagrha) a ochrannou funkci plnila brána ve zdi (gopura).

  • Neváhejte tedy a navštivte My Son ve Vietnamu.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím