Aktivity a zábava na Arubě

Pokud jedete na Arubu za zábavou a oddechem, vybrali jste si správně. Tady se nudit skutečně nebudete!

Sport a pohyb

Aruba nabízí celou škálu všech možných plážových aktivit včetně volejbalu, surfování či jízdě na šlapadlech. Milovníky golfu láká několik úžasných hřišť. K největším zážitkům však patří potápění a šnorchlování, při nichž můžete pozorovat hejna nádherných, pestrobarevných ryb a jinou exotickou faunu a flóru.

Nečekané poklady pod vodou

V průzračném moři je podmořský svět dokonale viditelný stejně jako četné vraky potopených lodí. K nejznámějším z nich patří Antilla, z moře v podstatě vyčnívající obří německá nákladní loď, potopená v roce 1940. Často se k ní pořádají i dobrodružné noční výpravy.

Aruba-nabizi-spoustu-zabavy-v-bazenech-a-na-plazich.jpg

Nakupování a utrácení

U velkých turistických center je k dispozici spousta nákupních příležitostí, v hlavním městě Oranjestad stojí přístav s duty free zónou. Suvenýry nejlépe a nejlevněji nakoupíte na lokálních trzích a v malých obchůdcích, rozesetých po celém ostrově.

Mezi nejoblíbenější dárky z Aruby patří zejména zdraví prospěšné produkty z aloe, která se zde od nepaměti ve velkém pěstuje. Populární je též místní rum, holandské sýry či různé domorodé řemeslné výrobky. Vybírejte pečlivě, ať se i po návratu z dovolené můžete těšit z arubských produktů.

Zábava a noční život

Aruba je proslulá jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě. V přilehlých, typicky karibských klubech, kasinech, diskotékách a jiných zábavních podnicích kypí čilý denní i noční ruch. Kromě toho se ostrov pyšní celou řadou přírodních krás a pozoruhodných scenérií.

Fantastickým zážitkem je například motýlí farma v Palm Beach. Národní park Arikok nabízí mnohé exotické a ojedinělé druhy živočichů a rostlin uprostřed téměř panenské přírody plné jeskyní, písečných dun a nádherných lagun.

Výlety do minulosti i do přírody

Za průzkum rozhodně stojí hlavní město Oranjestad, dýchající ještě na řadě míst dávnou koloniální atmosférou. Populární jsou tu také mořské výlety ponorkou nebo koupání v unikátním, přírodním skalnatém bazénu Conchi.

Státní svátky dodržované na Arubě