Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 29 °C červenec / srpen *
  • 1AWG/13,272CZK

* průměrné teploty

Palm Beach, dovolená pod palmami

Palm-Beach-do-textu.jpgJedno z nejpopulárnějších ostrovních letovisek Palm Beach najdete na severozápadní straně Aruby. Administrativně spadá pod okres Noord a zabírá pobřeží Karibského moře od malého výběžku v Bubali až k pláži Malmok. Z nedalekého hlavního města Oranjestadu sem vede hlavní výpadovka 1A, mezinárodní letiště Queen Beatrix leží 13 kilometrů daleko.

Pláž Palm Beach nadchne každého

Plochou krajinu kolem Palm Beach zaplňují četné saliny a mokřiny, mezi nimiž se rozrůstají další turistická střediska. Přestože oblast patří mezi nejrušnější na ostrově, vládne tady pořádek a díky rozlehlosti areálu zde existují i klidná místa. Velké a komfortní hotely na dohled mořských břehů zaručují pohodovou dovolenou pro všechny věkové skupiny. Spolu se sousední Eagle Beach představuje Palm Beach pýchu ostrova a často se zařazuje do výběru nejkrásnějších pláží Karibiku. Na délku měří asi 3 kilometry, na šířku kolem 50 metrů, pokrývá ji čistý, bílý písek a mírný vstup do vody potěší i neplavce a seniory. Jak už její název napovídá, nechybí množství exotických palem, k dispozici jsou též krytá mola, řada barů a občerstvení, slunečníky, lehátka a pestrá nabídka vodní sportů v čele s windsurfingem a potápěním.

Další rekreační střediska poblíž Palm Beach

Co dělat v Palm Beach

Velice dobré vybavení Palm Beach zahrnuje dostatečné nákupní příležitosti, různorodě zaměřené restaurace, kluby i bary a za zábavou se sem sjíždí osazenstvo celého ostrova. Zájemce o potápění přitahuje vrak obchodní lodí, potopené roku 1939, milovníci přírody by neměli vynechat ornitologickou pozorovatelnu u laguny Bubaliplas. Oblíbeným cílem procházek je rekonstruovaný starý maják v severním cípu ostrova, využít lze bohaté možnosti ke sportování včetně golfového hřiště v Tierra Del Sol. A z ostatních lákadel Aruby si rozhodně nenechte ujít:
  • Přírodní bazén na pobřeží Windward
  • Opičí útulek a pštrosí farmu
  • Akvapark Aruba Vacation Water Park

Zobrazit podrobné informace