Aktivity, sport a zábava ve Varně a okolí

Bulharsko-Varna-Sportem-ku-zdravi-i-ve-Varne.jpg

Surfování, golf, tenis, lázeňské terapie, akvaparky, skvělé jídlo v restauracích, bohatá večerní zábava, spousta obchodů a v nich zajímavé zboží – Varna a její letoviska nabízí řadu možností, jak trávit volný čas.

Sport a pohyb ve Varně

Wellness a lázeňství

Varna se pyšní bohatou lázeňskou tradicí. Díky rozmanitosti, jedinečnosti a hojnosti hydrotermálních a bioklimatických podmínek zde panují vynikající možnosti například pro bahenní léčbu nebo klimatoterapii. Bulharské minerální vody jsou známé svou pestrou chemickou skladbou, mineralizací, rozpuštěnou minerální solí, léčivými plyny a biologicky aktivními částicemi. Bahenní zdroje, léčivá rašelina a jíly pomáhají v léčbě mnoha nemocí.

Sportování

Zásluhou dlouhé tradice a také investic nabízí region Varny širokou paletu sportovních aktivit. Užít si můžete všechny myslitelné vodní sporty včetně šnorchlování, surfování a jachtingu. Nechybí tenisové kurty, cyklistické a in-lineové stezky, plavecké bazény a víceúčelová hřiště. V provozu je i několik golfových resortů.

Akvaparky

Skvělou zábavu prožijete ve vodních parcích:

Nakupování a utrácení ve Varně a okolí

Provozní doba běžných obchodů ve Varně a okolí je od 7 do 24 hodin po celý týden. Ceny v nich jsou pevné, na rozdíl od trhů, kde se můžete pokusit o ceně smlouvat.

Bulharsko-Varna-Vyzkousejte-plavbu-na-katamaranu.jpg

Tipy na suvenýry

Co typického si z Bulharska přivézt domů? Inspirujte se:

  • ručně malované nádobí a další kuchyňské zboží,
  • stříbrné šperky a ozdobné výšivky,
  • pochutiny jako sýry (Kaškaval, Sirenie), pršut, salám Sudžuk či koření Šarena sol,
  • nápoje včetně Mastiky (anýzová pálenka), bílého a červeného vína nebo brandy,
  • oblečení a doplňky.

Restaurace ve Varně

Bulharská jídla jsou výtečná, ostatně vyzkoušejte místní kuchyni sami přímo v některé ze zdejších restaurací. Pokud budete spokojeni, nechte obsluze spropitné v hodnotě nepřesahující deset procent z účtované částky. Doporučujeme vám, abyste se při výběru restaurace řídili podle toho, kam chodí místní obyvatelé.

Zábava a noční život

V ulicích Varny a jednotlivých letovisek na vás čeká takřka nekončící množství hospod, kaváren, klubů, diskoték, karaoke barů a jiných zábavních podniků. Bulhaři rádi slaví své národní svátky, podívejte se na jejich přehled.