Aktivity, sport a zábava ve Varně a jejím okolí

Bulharsko-Varna-Sportem-ku-zdravi-i-ve-Varne.jpg

Surfování, golf, tenis, lázeňské terapie, akvaparky, skvělé jídlo v restauracích, bohatá večerní zábava, spousta obchodů a v nich zajímavé zboží – Varna a její letoviska nabízí řadu možností, jak trávit volný čas. 

Wellness a spa

Varna se pyšní bohatou lázeňskou tradicí. Díky rozmanitosti, jedinečnosti a hojnosti hydrotermálních a bioklimatických podmínek jsou zde vynikající možnosti například pro bahenní léčbu nebo klimatoterapii. Bulharské minerální vody jsou známé svou pestrou chemickou skladbou, mineralizací, rozpuštěnou minerální solí, léčivými plyny a biologicky aktivními částicemi. Bahenní zdroje, léčivá rašelina a jíly pomáhají v léčbě mnoha nemocí.

Sporty

Zásluhou dlouhé tradice a také investic nabízí region Varny širokou paletu sportovních aktivit. Užít si můžete všechny myslitelné vodní sporty včetně šnorchlování, surfování a jachtingu. Nechybí tenisové kurty, cyklistické a in-lineové stezky, plavecké bazény a víceúčelová hřiště. V provozu je i několik golfových resortů a akvaparků jako například Aquapolis v letovisku Zlaté Písky.

Nakupování a utrácení ve Varně

Provozní doba běžných obchodů ve Varně a okolí je od 7 do 24 hodin po celý týden. Ceny v nich jsou pevné, na rozdíl od trhů, kde se můžete pokusit o ceně smlouvat.

Bulharsko-Varna-Vyzkousejte-plavbu-na-katamaranu.jpg

Tipy na suvenýry

Co typického si z Bulharska přivézt domů? Inspirujte se:

  • Ručně malované nádobí a další kuchyňské zboží
  • Stříbrné šperky a ozdobné výšivky
  • Pochutiny jako sýry (Kaškaval, Sirenie), pršut, salám Sudžuk či koření Šarena sol
  • Nápoje včetně Mastiky (anýzová pálenka), bílého a červeného vína nebo brandy
  • Oblečení a doplňky

Restaurace ve Varně

Bulharská jídla jsou výtečná, ostatně vyzkoušejte místní kuchyni sami přímo v některé ze zdejších restaurací. Pokud budete spokojeni, nechte obsluze spropitné v hodnotě nepřesahující deset procent z účtované částky. Doporučujeme vám, abyste se při výběru restaurace řídili podle toho, kam chodí místní obyvatelé.

Zábava a noční život

V ulicích Varny a jednotlivých letovisek na vás čeká takřka nekončící množství hospod, kaváren, klubů, diskoték, karaoke barů a jiných zábavních podniků. Bulhaři rádi slaví své národní svátky, podívejte se na jejich přehled.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím