Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Trpanj, místo, kde si s Jadranem budete tykat

Na severním pobřeží protáhlého poloostrova Pelješac objevíte malé, avšak oblíbené rekreační středisko Trpanj. Trajekty z něj zajišťují spojení s městem Ploče, ležícím na dalmatské pevnině na protějším jadranském břehu. Hlavní silnice ho spojuje s Orebićem na jižní straně poloostrova, odkud je lodí dostupný sousední ostrov Korčula. Po silnici vedoucí východním směrem nejprve minete výhled na krátké pobřeží Bosny a Hercegoviny, poté projedete městečkem Ston a nakonec se po další hodině cesty dostanete do Dubrovníku, významného centra jižního Chorvatska.

Další blízká rekreační střediska:

Nespočet důvodů, proč vyrazit na Pelješac

Přístav a letovisko Trpanj leží pod svahy pelješackých kopců, dosahujících výšky přes 700 metrů a pokrytých borovými lesíky a vinohrady. Díky této přírodní hradbě se pyšní velice příjemným počasím a zároveň malebnými panoramaty. Připočteme-li k tomu půvabnou přírodu, jedinečné pláže a blahodárně působící bahno v zátoce Blace, právě jste objevili kout Dalmácie, ideální k prožití pohodových letních prázdnin. Zvláště, máte-li rádi klid, toulky takřka panenskou krajinou a výlety na různá zajímavá místa.

U přístaviště v Trpanji se nachází dvě malé pláže, zvláště Pozora na západním okraji láká rekreanty k opalování a koupání. Je pokryta drobnými oblázky a díky nepříliš prudkému klesání do křišťálově čistého Jadranu je vhodná též pro menší děti. Východně umístěná pláž Dračevac je spíše skalnatá a potěší hlavně milovníky rychlého vstupu do vody. Drobné zátočiny v okolí letoviska ukrývají další plážičky jako Belečica, Luka či již zmiňovanou, léčivou Blace.

Trpět nudou nebudete

Trpanj.jpg

Trpanj je sice malinká obec, přesto zde rekreanti najdou to nejdůležitější pro bezstarostný pobyt: bankomat, poštu, lékárnu, minimarkety, restaurace, kavárny a několik obchůdků. Během letní sezóny jsou na programu kulturní večery, vrcholící slavnostmi Velika Gospa uprostřed srpna. Z vodních sportů je tady hodně populární podmořský rybolov, jachting a windsurfing, nechybí fotbalové hřiště. Milovníci památek si mohou prohlédnout barokní kostel Panny Marie Karmelské, od kostela svatého Rocha je krásný výhled na Jadran včetně sochy Zvijezda mora na malém, skalnatém ostrůvku.

Chcete-li se z Trpanje podívat někam dál, nepropásněte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Trpanj

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.