Cavtat

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Cavtat, dovolená na pěkném kousku země u Dubrovníku

Tak trochu utajené letovisko Cavtat vypátráte v hornaté krajině Konavle na úplném jihu Chorvatska, asi 20 kilometrů od Dubrovníku. Zabírá dva malé poloostrovy Sustjepan a Rat vybíhající do Župského zálivu v Jadranu nedaleko mezinárodního letiště Čilipi. Na dohled od něj ostrůvky Mrkan a Bobara tvoří v moři Cavtatské útesy.

Pláže v okolí Cavtatu

Přestože Cavtat u nás není tolik známý, v Dalmácii se řadí mezi nejoblíbenější rekreační střediska. Důvody jsou prosté: nevelké, avšak starobylé historické jádro, rušná promenáda, krásné pláže a romantické okolí s rozkošnou přírodou. Tomu odpovídá luxusní charakter zdejších ubytovacích zařízení, z nichž si vybere každý, kdo na dovolené vyhledává perfektní služby, příjemné prostředí a dostatek zábavy.

Cavtatské pobřeží je převážně skalnaté a nabízí řadu nádherných míst k pohodovému koupání a slunění. Některá místa vyplňují kamínkové pláže, jinde byla ke vstupu do průzračné vody vybudována kamenná mola a jinde objevíte přírodní zákoutí s absolutním klidem a jedinečným výhledy. Nejlepší pláž, oceněná Modrou vlajkou, se rozprostírá u hotelu Croatia, velice hezká pláž se táhne pod hotelem Albatros a úplně na jihu se ukrývá i zóna pro nudisty.

Další rekreační střediska poblíž Cavtatu

Pestrá paleta zábavy napříč Cavtatem

Cavtat.jpg

Cavtat se pyšní dlouhou historií, uchovanou v několika antických památkách, ruinách středověkého opevnění, renesančním Knížecím paláci či ve františkánském klášteře. Městečko tepe bohatým kulturním životem, celé prázdniny tu probíhá festival Cavtatské léto včetně lidové slavnosti 5. srpna. K dispozici jsou však též bary, diskotéky, taneční terasy a v hotelu Croatia dokonce i kasino. Turistické vybavení doplňují restaurace jako Konoba Kolona u místní mariny, obchody, Pemu market, pošta, lékárna a nabídka vodních sportů. Do Dubrovníku a dalších středisek v okolí jezdí pravidelné autobusové spojení.

Další zajímavé tipy na aktivity v Cavtatu i kolem něj:

  • Návštěva galerie a rodného domu významného malíře Vlaho Bukovace, který zemřel roku 1922 v Praze
  • Prohlídka mauzolea rodiny Račićů v kopcích nad městem
  • Plavba na Cavtatské ostrovy s troskami klášteru Sveti Mihajlo
  • Můžete zkusit i výpravu do Boky Kotorské v Černé Hoře

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Cavtat

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.