Pláže Dalmácie

Pobřeží takřka bez konce, nádherné scenérie plné kopců, dlouhé městské pláže i romantické zátočiny daleko od lidí: v Dalmácii si moře nejen užijete, ale také skutečně prožijete. Jadran je tu všudypřítomný, v každém větším letovisku najdete vybavené přístaviště a prázdninový ruch turistických promenád je takřka nezapomenutelný.

Dalmacie-Zlatni-rat,-nejslavnejsi-plaz-Dalmacie-(1).jpg

Vyhlášené dalmatské pláže

Naprostou většinu pláží pokrývají drobné kamínky a poměrně rychle klesají pod vodní hladinu. Hodně z nich obdrželo za svou kvalitu služeb, čistotu a komfort respektovanou Modrou vlajku.

Gornja Vala

Pláž Gornja Vala leží v Gradacu na jižním okraji Makarské riviéry. Její přitažlivost spočívá v sepětí s letoviskem a v rozmanitém vybavení, zahrnujícím restaurace, kavárny, obchůdky, vodní sporty či tobogán. A výhled na skalnatý vrchol Sveti Ilija se vám neomrzí po celou dobu pobytu.

Kašjuni

Nevelká Plaža Kašjuni se ukrývá v dohledu skalnatých útvarů Vidikovac a hradních trosek Bambina Glavica na Splitském poloostrově. Za její kvalitní infrastrukturou a jemnými oblázky lze dobře dojet i z letoviska Kaštela.

Mlini

Na pláž Mlini se dostanete pouze lodí z města Hvar. K odpočinku totiž zve na půvabném ostrůvku Marinkovac kousek od jihozápadního okraje ostrova Hvaru. Kvůli četným útesům se zde uplatňují opalovací lůžka s přístupem rovnou do vody.

Punta rata

Pohádková pláž Punta rata se táhne pod svahy pohoří Biokovo u střediska Brela, asi 15 kilometrů od Omiše. Pyšní se bílými oblázky ve stínu borovic u křišťálově čistého Jaderského moře.

Pupnatska Luka

Na jižním pobřeží ostrova Korčula se v jedné z hluboce zařízlých zátočin schovává nádherná pláž Pupnatska Luka. Kouzlo jí dodává směs bílých kamínků s pískem na povrchu a křišťálově čistá voda. Díky své nedostupnosti je na ní klid, zároveň však tady kromě lehátek se slunečníky nehledejte další služby.

Velika Raduća

Populární pláž Velika Raduća najdete v zátoce mezi dvojící poloostrovů známého rekreačního střediska Primošten. I přesto disponuje překvapivým dostatkem prostoru, průzračná voda a pestrý výběr služeb jsou naopak samozřejmostí.

Zlatni rat

Slavná pláž Zlatni rat na ostrově Brač v letovisku Bol se řadí k těm úplně nejznámějším v rámci celého Chorvatska. I vy jste již určitě někde na obrázku viděli výraznou „kosu“ zabíhající hluboko do moře – co takhle vyzkoušet, jak se na ní opaluje?