Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Jelsa, povedená dovolená na ostrově Hvar

K oblíbeným letoviskům chorvatské turistické perly Hvar patří také velice příjemná a klidná Jelsa. Leží u protáhlého jadranského zálivu, hluboko se zařezávajícího do severního pobřeží tohoto populárního dalmatského ostrova. Jedná se o jednu z největších zdejších obcí, jejíž význam umocňuje trajektové spojení s protějším Bračem i s velkým pevninským městem Split.

Pláže na pobřeží u Jelsy

Spousta romantických zákoutí u Jaderského moře, dostatek sportovních příležitostí, kvalitní ubytování a zajímavé výletní cíle – Jelsa tvoří příjemné místo k prožití klidné, celorodinné či aktivní dovolené. Její okolí, pokryté zelenou vegetací, je poměrně rovinaté, směrem na jih se tyčí zhruba 500 metrů vysoké kopce. Typické tady jsou lány levandule, olivové háje a vinohrady.

Jadranské břehy chráněné stínem borovic jsou kolem Jelsy charakteristické menšími kamínkovými nebo písečnými plážemi v úzkých zátočinách, kamennými srázy a uměle vybudovanými plochami ke slunění. Po tom správném místě ke koupání musíte chvíli pátrat, avšak nakonec ho určitě najdete – nadšeni budou zvláště romantici. Z nejznámějších pláží lze doporučit Modrou lagunu v zátoce Žukova, koupaliště v zátoce Mina a plážičky zvané Grebisće.

Další rekreační střediska poblíž Jelsy

Za aktivním odpočinkem napříč Jelsou

Jelsa.jpg

V Jelse si lze užít řadu sportů (cyklistiku, turistiku, minigolf, podmořský rybolov či potápění), koná se tu spousta kulturních akcí v čele se srpnovými festivalem Fešta Jelse a večerními koncerty skladatele Antuna Dobroniće. Městečko je velice dobře vybaveno potřebnými službami, nechybí supermarket, množství restaurací a obchůdků, bankomat, pošta a lékárna. V roztomilém centru, navazujícím na jachetní marinu, si lze odpočinout v parčíku s dětským hřištěm.

Nechcete-li svůj pobyt v Chorvatsku strávit pouze na jednom místě, doporučujeme:

  • Prohlídku archeologického naleziště v jeskyni Grapčeva špilja
  • Návštěvu tradiční obce Humac
  • Koupání ve vzdálenějších, avšak kouzelných zátokách Prapratna nebo Mala Stiniva
  • Výlet na antickou parcelaci Starigradské polje, která je dokonce součástí dědictví UNESCO

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Jelsa/ostrov Hvar

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.