Přihlášení / Registrace public 0Oblíbené

Limský fjord

Lokalita: Chorvatsko Istrie Limský fjord
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Falešný krasavec jménem Limský fjord

Částečně zatopené krasové údolí s nádhernou přírodou kolem získalo poněkud nepřesný, avšak romantický název Limský fjord. Pořádají se do něj plavby lodí, jejichž atraktivitu zvyšuje vysoká pravděpodobnost výskytu delfínů.

Limský záliv (chorvatsky Limski zaljev) se do západního pobřeží istrijské pevniny zařezává mezi letoviskem Vrsar a význačným historickým městem Rovinj. Voda dosahuje až k jeskyni Romualdo pod vrškem Sveti Martin (230 m n. m.) mezi osadou Krunčići a vískou Rovinjsko Selo. Nezatopená část údolí se v délce zhruba 30 kilometrů táhne hluboko do vnitrozemí až k pěknému městečku Pazin. Jižně od něj můžete navštívit zahradu Histria Aromatica.

Vypravte se za piráty a delfíny do Limského fjordu

Z geomorfologického hlediska nelze o Limském zálivu mluvit jako o fjordu, byť ho na první pohled svým úzkým profilem a zvýšenými svahy připomíná. Fjord totiž vzniká činností ledovců, které však v této oblasti Istrie nikdy nebyly.

Limský záliv (též Limský kanál) dosahuje délky 10 kilometrů, největší šířky (v ústí do Jaderského moře) 750 metrů a okolní kopce vystupují přes sto metrů nad jeho hladinu. Kromě dovádivých kytovců je zdejší největší atrakcí tzv. Pirátská jeskyně s vyhlídkou a občerstvením.

  • Neváhejte tedy a navštivte Limský fjord na Istrii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím