Saona

Lokalita: Východní pobřeží Saona
Typ:

Ostrov Saona, únik do nedotčeného ráje Karibiku

Magický ostrov Saona (španělsky Isla Saona) patří k nejkrásnějším místům Dominikánské republiky. Představuje tropický ráj s divokou přírodou, hustým porostem kokosových palem, korálovými útesy a klidnou atmosférou. Pospěšte si ale, lokalita s rajskými bílými plážemi se stává stále oblíbenějším cílem výletníků z letoviska Punta Cana.

Ostrov Saona hledejte na jihu Dominikánské republiky, zhruba 1 až 5 kilometrů od pobřeží a necelých 30 kilometrů od jiného vyhlášeného ostrova Catalina. Na délku má 25 a na šířku 5 kilometrů, celková plocha činí asi 110 kilometrů čtverečních. Většina zájezdů sem míří z přístavu v rekreačním středisku Bayahibe (plavba trvá kolem 45 minut).

Piráti z Karibiku a čokoláda Bounty

Saonu obývali domorodci už před příchodem Kryštofa Kolumba v roce 1494. Neminula ji španělská kolonizace, sloužila jako útočiště pirátů i jako vězení pro politické odpůrce. Dnes se řadí k nejkrásnějším nedotčeným místům v Karibiku – i díky tomu, že tvoří součást rozsáhlého národního parku Cotubanamá (Parque Nacional del Este) a nenajdete tu žádné hotely.

Na ostrově Saona se krčí pouze dvě malé vesnice, jejichž obyvatelé se živí hlavně rybolovem. Mezi zdejší zajímavosti patří:

  • Rajské pláže: nejjemnější bílý písek, tyrkysové moře, kokosové palmy – není divu, že nedotčené pláže Isla Saona hodností turisté jako nejlepší pláže Karibiku.
  • Mano Juan: rybářská víska s pestrobarevnými domy, obchůdky s místním uměním a karibsky bezstarostným způsobem života.
  • Solární panely: ostrov není připojen k elektrické síti Dominikánské republiky a energii zde zajišťují výhradně solární panely.
  • Piscina natural: písčité plochy s mělkou vodou v moři vytvářejí přírodní laguny, perfektní pro koupání i pozorování mořského života, hvězdic a ryb.
  • Jedinečná filmová lokace: krásy Saony uchvátily i filmaře, natáčely se tu mj. scény pro Piráty zKaribiku, Modrou lagunu či reklamu na čokoládu Bounty.

A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na bohatou flóru a faunu, zahrnující vzácné druhy ptáků a mořských živočichů.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Východní pobřeží

Manati Park
Dominikánská republika / Východní pobřeží
Manati Park je ekologický park vzdálený přibližně dvacet minut od hotelů v Punta Caně. Je ideálním místem, kde můžete strávit den ve spojení s karibskou flórou a faunou. Uvidíte například terárium s leguány, můžete se vyfotit s papoušky, hady, lvouny a delfíny...
Přírodní zajímavost
To mě zajímá
Marinarium
Dominikánská republika / Východní pobřeží
Mořský park Marinarium vás zve k poznávání divů podmořského světa. Budete mít možnost šnorchlovat mezi rejnoky a žraloky. Šnorchlování je doprovázeno nádhernou plavbou podél pobřeží Cabeza de Toro a Bavaró. Nakonec najdete ten pravý ráj a budete relaxovat...
Lázně, wellness, relaxace
To mě zajímá
Golf na Punta Cana
Dominikánská republika / Východní pobřeží
Dominikánská republika představuje ideální místo pro dovolenou s kombinací golfu a příjemné relaxace. Nabízí možnost zahrát si na některém z nejúžasnějších a nejnáročnějších golfových hřišť na světě a poté se ponořit do tyrkysového moře, objevovat krásy...
Golfové hřiště
To mě zajímá
Ojos Indigenas
Dominikánská republika / Východní pobřeží
V přírodní rezervaci Ojos Indigenas se vám Dominikánská republika představí v jiné podobě, než znáte z oslnivých pláží. Tento nedotčený a nezastavěný pás subtropického lesa se sladkovodními lagunami a mnoha chráněnými druhy rostlin a živočichů...
Přírodní zajímavost
To mě zajímá