Citadela

Lokalita: Egypt Egypt - Hurghada Citadela
Typ: Historické místo

Náš názor

Citadela je pevnost, mešita i muzeum v jednom

Ten výhled se neomrzí: z Citadely budete mít celou Káhiru jako na dlani, za dobré viditelnosti včetně pyramid v Gíze. Komplex nejrozmanitějších staveb z různých období dějin patří k nejnavštěvovanějším místům egyptského hlavního města.

Areál Citadely zabírá na skalnaté plošině Mukattam jihovýchodně od káhirského centra plochu několika hektarů. Z druhé strany ho míjejí dálnice z jihu po proudu Nilu a z Gízy k mezinárodnímu letišti. Do letoviska Hurghady je to odsud kolem 450 kilometrů, do Marsa Alam ještě o dalších 250 kilometrů dál.

Prozkoumejte jedinečné památky v Citadele

Pevnost začal stavět sultán Saladin roku 1176 i s využitím kamenů z blízkých pyramid. Od roku 1218 sloužila jako vládní sídlo a měla také výrazný vojenský charakter, o který přišla až ve 20. století. Přestože velká část zdejších budov nepřežila burácení věků, je Citadela součástí světového dědictví UNESCO.

Nejdůležitějšími stavbami Citadely jsou mešita sultána an-Násira, krásná mešita paši Sulejmána, Kovářská věž a Písečná věž, Alabastrová mešita a Josefova studna. Prohlédnout si můžete i Národní policejní muzeum, Egyptské vojenské muzeum a Muzeum královských kočárů. Muzeum v paláci Al-Gawhara (Bijou Palace) zahrnuje množství nevšedních exponátů jako trůn paši Muhammada Alího či tunový lustr od francouzského krále Ludvíka Filipa.

  • Neváhejte tedy a navštivte Citadelu v dosahu Hurghady.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím