1. Fischer.cz
  2. Indie
  3. Aktivity a zábava

Co dělat v Indii

Indie je tak velká a tak rozmanitá, že se tady nudit prostě nemůžete. Spoustu zajímavých aktivit organizují přímo jednotlivé hotely – ve svém areálu, na pláži, v jejím okolí nebo hlouběji ve vnitrozemí. Neobvyklé nejsou různé cyklistické projížďky, plavby lodí a vyhlídkové cesty automobilem. Velké popularitě se těší šnorchlování a potápění.

Indie-Slon-a-pevnost-Amber-v-Jaipuru,-spojeni-dvou-symbolu-Indie.jpg

K nejoblíbenějším cílům indických výletů patří především rozličné národní parky a rezervace umožňující též pozorování volně žijící zvěře, zoologické a botanické zahrady, městské parky a zahrady. Indická krajina je plná nejrůznějších jezer, jeskyní, vodopádů, vyhlídek, skalních útvarů a dalších úchvatných přírodních výtvorů, které stojí za to vidět.

Největší indické národní parky

  • Hemis (část Himálaje s horou Apsarasas vysokou 7 245 m)
  • Desert (patří do něj duny velké pouště Thár)
  • Gangotri (úchvatné krajinné scenérie kombinující svěží louky s chladem ledovců)
  • Namdapha (tygři, levharti, jeleni, pandy červené, opice, ptáci, motýli… biodiverzita tohoto pralesa nezná mezí)
  • Gír (jediné místo na světě, kde ve volné přírodě žijí lvi indičtí)

Samozřejmě, že byste se také měli blíže seznámit s indickou historií, kulturou a architekturou. Velká část památníků, soch, muzeí a jiných staveb je úzce spjatá s náboženstvím, různé chrámy či svatá místa jsou rovnou jeho součástí. Z dlouhých indických dějin se do současnosti dochovalo nepřeberné množství památek, architektonicky hodnotných budov, památníků, soch ale i starodávných ruin a zřícenin.

Nejslavnější indické pamětihodnosti