Batur

Lokalita: Indonésie Bali Batur
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Sopečná hora Gunung Batur

Mimořádně zajímavý geografický, přírodní i geologický útvar Gunung Batur zahrnuje dvě kaldery, jezero, 15 vesnic a činnou sopku. Na Bali patří k nejvyšším bodům, viditelným z mnoha míst ostrova.

Gunung Batur (1 717 m) se vypíná v severní části Bali, pouhých 10 kilometrů od břehů Jávského moře. Jihovýchodně od něj se tyčí Gunung Agung, nejvyšší hora ostrova, a západě najdete další vulkán Gunung Batukaru. Do kulturního střediska Ubud je to odsud 30 km, do hlavního města Denpasaru ještě o 20 km více.

Zažijte dobrodružství v sopečném jícnu

Vulkanický komplex Gunung Batur se skládá z dvojice překrývajících se kalder (prohlubeň uprostřed sopky). Vnější kaldera o průměru zhruba 11 km vznikla takřka před 30 tisíci roky a její jihovýchodní stranu vyplňuje blankytně modré jezero Batur.

O patro níž se rozprostírá vnitřní kaldera s průměrem asi 8 km, stvořená před více jak 20 tisíci roky. Ze dna vnitřní kaldery vyrůstá vlastní sopka Batur, občas se probouzející středně silnými explozemi. Z obcí v kalderách je nejdůležitější kvarteto Kedisan, Songan, Trunyan a Toya Bungkah.

  • Neváhejte tedy a navštivte Gunung Batur na Bali.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím