Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Capo Vaticano, kapitální nápad na jedinečnou dovolenou

Italská rekreační oblast Capo Vaticano se rozpíná kolem mysu stejného názvu na nejzápadnějším výběžku provincie Vibo Valentina. Nejbližšími sídly tu jsou Faro Capo Vaticano, Santa Maria a Ricadi. Z mnoha míst Capo Vaticano uvidíte vulkanické Liparské ostrovy, při troše štěstí možná až na Sicílii. Silniční i železniční spojení umožňuje dobrou dosažitelnost historické perly Tropea i metropole Catanzaro.

Pláže Capo Vaticano vás uhranou

O Capu Vaticanu se často mluví jako o nejhezčí části jihoitalské Kalábrie. Pobřeží Tyrhénského moře zde zdobí strmé skaly, utajené zátočiny s romantickými plážemi a místy ještě panenská krajina osvěžují háje borovic a olivovníků. Pro milovníky koupání, potápění, sportu, turistiky a dalších aktivit se jedná doslova o vysněné místo. Navíc to je klidný region dosud neobjevený komerční rekreací.

Okolí Capo Vaticano oplývá množstvím pláží, z nichž některé se řadí mezi nejkrásnější na světě. Obzvláště to platí pro jeden kilometr dlouhou, bílým a jemným pískem pokrytou pláž v zátoce Grotticelle, lemovanou pestrými útesy. Úžasné, nebývale čisté pláže najdete kolem Tempio di Nettuno, výhradně z mořské hladiny jsou dosažitelné Spiaggia Praia i Focu a Belveder Nord.

Další rekreační střediska poblíž Capa Vaticana

Jakou zábavu ukrývá Capo Vaticano

Capo-Vaticano.jpg

Capo Vaticano nabízí dostatek restaurací, kaváren a obchůdků. Oblast je vyhlášená pěstováním červené cibule, nezapomeňte ji tedy ochutnat stejně jako feferonkový salám la ´nduja nebo bylinkový likér vecchio amaro del capo. Tyrhénské břehy vábí milovníky šnorchlování, zkoumat je lze i z plachetnice a člunu, vítr přeje zájemcům o windsurfing. V nabídce nechybí tenisové kurty ani cyklotrasy.

Zkuste se též podívat za jinými kalábrijskými atrakcemi. K těm nejvyhlášenějším se řadí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Capo Vaticano