×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Mapa

Zobrazit hotely na mapě

Podrobné informace

  • 31°C červenec / srpen *
  • 25°C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Reggio di Calabria, dovolená v srdci dění

Jihokalabrijské centrum Reggio di Calabria leží uprostřed západního pobřeží špičky Apeninského poloostrova, naproti sicilské Messině. Do Messinské úžiny, spojující Tyrhénské moře na severu s Jónským mořem na jihu, tady ústí několik horských říček, po většinu prakticky vyschlých. Směrem do vnitrozemí se zvedá do mohutné pohoří národního parku Montalto s nejvyšší horou stejného jména (1 956 m n. m.). U města končí dálnice A2 a prochází jím železnice, vedoucí oběma směry podél pobřeží ke Catanzaru a Vibo Valentia.

Pláže poblíž Reggio di Calabria

Reggio-di-Calabria.jpgBývalé hlavní město provincie Kalábrie o tento status přišlo ve prospěch Catanzara roku 1970. Dodnes však Reggio di Calabria zůstává význačným střediskem regionu s pěkným historickým jádrem. Okrajové části se už rozprostírají na příkřejších svazích a za nimi terén dosahuje výšky 200 metrů nad mořem. Kdo má rád dovolenou ve velkém, rušném městě, rozhodně zde nebude zklamán.

Přestože pobřežní pás kolem Reggio di Calabria není mohutný jako jinde v Kalábrii, najdete zde několik hezkých pláží. K nejpopulárnějším patří pláž Archi (Lido Stella Marina) na severu města dlouhá asi 500 metrů. Její povrch kombinuje oblázky s pískem, svižně klesá do vody a nechybí lehátka se slunečníky, ani několik restaurací.

Další rekreační střediska poblíž Reggia di Calabria

Památky, sport, aktivity a jiná zábava v Reggio di Calabria

Živé centrum Reggia di Calabria je doslova obsypáno spoustou obchodů, restaurací a barů. V okrajových čtvrtích fungují hypermarkety, nechybí nemocnice ani zdravotní služba. K největším památkovým magnetům se řadí Aragonský hrad, promenáda Lungomare, muzeum Museo Nazionale či bulvár Corso Garibaldi. Kromě historických monumentů město ukrývá spoustu sportovišť, oddechové zóny jsou spíš v okrajových částech, kde se vyskytuje i víc zeleně. V podhůří přírodního parku Aspromonte se nachází malebné lyžařské středisko Gambarie.

Kalábrie však může poskytnout celou řadu dalších výletních cílů, např.:

Zobrazit podrobné informace

Můžete vybírat například z těchto hotelů

Uvedené ceny platí pro obsazenost 2 dospělí


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím