Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Brancaleone, dovolená na jihu Kalábrie

Brancaleone okupuje jihovýchodní cíp Kalábrie mezi obcemi Galati na jihu a Marinella na severu. Několik kilometrů severně se krajinou vinou mohutná řečiště Fiumara di Bruzzano a Fiumara Laverde, v létě ovšem často prakticky vyschlá. Jednotlivými letovisky na pobřeží vede silnice i železnice spojující administrativní centra regionu Catanzaro a Reggio di Calabria. Mezinárodní letiště Aeroporto Internazionale di Lamezia Terme „Sant'Eufemia“ leží asi 150 kilometrů daleko.

Poznejte nekonečnou pláž v Brancaleone

Přestože Brancaleone patří k větším turistickým resortům v oblasti, získá si vás klidem a příjemnou atmosférou. Obě dopravní tepny ho rozdělují na civilní a turistickou část, zabírající úzký a plochý pás pobřeží o délce 2 kilometrů. Krajina ve vnitrozemí plná hájů vzácných bergamotů s voňavými plody a listy zvolna vystupuje do výšky asi 400 metrů a v navazujícím národním parku Aspromonte rychle překonává hranici tisíce metrů.

Brancaleone-(1).jpgVelká písečná pláž v Brancaleone zabírá celé zdejší pobřeží Jónského moře. Její rozměry stojí za povšimnutí: délka 2 kilometry a šířka až 50 metrů. Kromě dostatku volného místa se pyšní i úžasně průzračnou vodou, považovanou za jednu z nejčistších v Evropě. Slunečníky a lehátka jsou v rámci některých hotelů zdarma, jinde za poplatek. Milovníky potápění zve místní klub k výletům za poznáním mořského světa.

Další rekreační střediska poblíž Brancaleone

Jak se bavit a co poznávat v Brancaleone

Pobřežní promenáda s hotely a turistickou infrastrukturou se táhne zhruba 3 kilometry od původní („historické“) zástavby. Nejvíce obchodů láká zákazníky podél hlavní silnice (Strada Statale 106 Jonica), kde také najdete supermarkety, lékárnu, poštu, čerpací stanici či park ve stínu košatých stromů. Kdo touží poznávat historické památky, měl by se zastavit u zbytků aragonského hradu z 15. století, u kostela a v lokálním muzeu. Z nedalekých zajímavostí stojí za návštěvu hrad Castello di Palizzi s hezkými výhledy.

Tipy na celodenní výlety za krásami Kalábrie:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Brancaleone

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.