Simeri

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Simeri, dovolená v tak trochu utajená perle Kalábrie

Malé, bohem zapomenuté a davy turistů dosud neobjevené letovisko Simeri se krčí na východním kalábrijském pobřeží, nedaleko zdejší metropole Catanzaro. Do Jónského moře severovýchodním směrem ústí řeka Fosso Simeri, jihozápadně Fiume Alli. Přímo na něj navazuje další prázdninové středisko Marincoli, po rychlostní silnici se během hodinky dostanete na mezinárodní letiště u Lamezia Terme.

Pláže Jónského moře u Simeri

Původní osada Simeri se nachází asi 10 kilometrů ve vnitrozemí pod svahy národního parku Sila. Současný rekreační resort je budován v přímořské rovinaté krajině plné olivovníků a roztroušených venkovských stavení. Prim tu hrají vilové apartmány, mezi nimiž vyniká několik velkých hotelových komplexů, zajišťujících většinu turistických služeb.

Výrazným benefitem Simeri je zdejší písečná pláž. Lemuje břehy Jónského moře v délce mnoha kilometrů, prakticky od Praialongy na východě až po Catanzaro Lido, kde ji přerušuje velké kamenné molo, aby pokračovala dál směrem k jihu Apeninského poloostrova. Úseky u hotelů jsou vybaveny lehátky se slunečníky, jinak můžete očekávat pouze jemný písek, decentní sklon do nebývale čisté vody a božský klid…

Další rekreační střediska poblíž Simeri

Pohybem ku zdraví i během prázdnin v Simeri

Simeri.png

V italském Simeri najdete v jednotlivých ubytovacích zařízeních vše potřebné k prožití vaší spokojené dovolené. Výhodu tvoří i blízká železnice a rychlostní silnice, díky nimž se dobře dostanete do velkého města Catanzara s kompletní infrastrukturou. V Simeri se můžete věnovat hlavně sportovním aktivitám v čele s plaváním, surfováním, plachtěním beach volejbalem, tenisem a cyklistikou, velice oblíbené jsou procházky po okolí a turistika v pohoří Sila.

Využijte pestré palety zajímavých míst kolem Simeri a navštivte:

Zobrazit podrobné informace