Marinella di Cutro

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Marinella di Cutro, dovolená v klidném letovisku bez skvrnky na kráse

Dlouhé písečné pláže, žhavé slunce, kompletní služby, spousta atrakcí v okolí a přitom žádné velké davy turistů – zní vám to jako rajská hudba ideální letní dovolené? Poslechnout si ji můžete v italském letovisku Marinella di Cutro, ležícím na východním pobřeží Kalábrie u čarokrásného Jónského moře. Za půl hodiny se odsud, z táhlého zálivu Golfo di Squillace, dostanete do kalábrijské metropole Catanzaro, z nějž to po rychlostní silnici není daleko k mezinárodnímu letišti u Lamezia Terme.

Marinella di Cutro, osamocený plážový ráj

Marinella di Cutro se nachází ve výhodné poloze mezi mořem a malebnými vrcholky národního parku Sila, jižního výběžku Apenin. Okolní lehce zvlněná krajina, v níž leží i střediskové městečko Cutro, má zatím pouze zemědělský charakter. Jenom několik – doposud málo natěsnaných – ubytovacích zařízení podél mořských břehů nasvědčuje, že tady pučí turistické centrum budoucnosti.

Samozřejmě, že to jsou zdejší nádherné pláže, co především do Marinella di Cutro přitahuje rekreanty. Jejich celková délka dosahuje několika desítek kilometrů – táhnou se stále na jih směrem ke konci Apeninského poloostrova. Proto nemusíte mít strach, že byste si na nich nevybrali své klidné místo, a děti se díky pozvolnému sklonu do průzračně čisté vody opravdu vydovádějí.

Další rekreační střediska poblíž Marinelly di Cutro

Zábava, sport, výlety z Marinelly di Cutro

Marinellea-di-Cutro.jpg

Rekreační zóna Marinella di Cutro tvoří volné seskupení různých hotelů, penzionů a dalších budov, proto tady nehledejte žádné centrum či hlavní ulici plnou obchodů a restaurací. Rozmístěny jsou různě podél pobřeží, nejlepší vybavenost pochopitelně poskytuje obec Cutro se supermarketem, poštou a bankou. V jejím menším historickém jádru si můžete prohlédnout i dva kostelíky Santa Caterina a Monachelle.

Blízké a daleké okolí Marinella di Cutro skrývá celý zástup dalších atraktivních míst jako:

Zobrazit podrobné informace