Limone sul Garda

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Limone sul Garda, dovolená plná vitamínů

Z mimořádně populárního italského letoviska Limone sul Garda se na všechny strany otevírají pohledy na alpské vrcholky v čele s Cima di Mughera (1 161 m n. m.) přímo nad ním. Gardské jezero je tady už značně úzké, takže hřeben Monte Baldo nad protějším východním břehem, vzdáleným jen 3 kilometry, působí doslova nadosah. Díky pobřežní silnici Gardesana se lze rychle dostat do nedalekého turistického centra Riva del Garda.

Další blízká rekreační střediska:

Limone sul Garda a jeho pláže

Limone sul Garda (dříve Limone San Giovanni) je na první pohled velice příjemné, mondénní středisko. Přestože jeho název zdánlivě odkazuje k lokálnímu velice rozšířenému pěstování citrusových plodů, ve skutečnosti pochází z latinského limes (hranice). Dovolenou bez limitů tady prožije každý, kdo si chce vychutnat koupání v jezeře, procházky mezi subtropickou vegetací a výlety za četnými atrakcemi.

Městečko se ve své jižní části pyšní několika pěknými, prostornými oblázkovými plážemi, u kterých si dosyta vychutnáte průzračně čistou, chladivou jezerní vodu. První z nich je Spiaggia Cola s vybavením jako u moře, lavičkami a mnoha vysázenými stromy. Nedaleko fotbalového hřiště následuje pláž se školami kitesurfingu a restauracemi v blízkých hotýlcích. Také severním směrem objevíte řadu malých plážiček, často však obtížně přístupných.

Čemu se věnovat v Limone sul Garda

Limone-sul-Garda.jpgOkolí Limone sul Garda je jako stvořené ke sportování (plachtění, surfování, jízda na horském kole), vysokohorské turistice i toulkám mezi rozkvetlými zahradami. Duši města tvoří kostel Chiesa di San Benedetto a turistický přístav s navazující pobřežní promenádou. Kolem ní se soustředí početné restauranty, kavárny, bary a obchůdky se suvenýry. Součástí informačního centra je Turistické muzeum, k dispozici je i supermarket, pošta a lékárna.

Pobyt u Gardského jezera však využijte i k návštěvě:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím