Peschiera del Garda

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Peschiera del Garda, dovolená u jezera plná zábavy

V nejjižnějším cípu Gardského jezera, kde z něj kvartetem kanálů odtéká řeka Fiume Mincio, se rozkládá městečko a rekreační zóna Peschiera del Garda. Severně od ní se podél pobřeží vinou zábavní zařízení Gardaland a Caneva World, západním směrem se za San Benedetto di Lugana, Maraschinou a Luganou ukrývá význačné turistické centrum Sirmione. Blízká dálnice A4 činí snadno dosažitelná velká města Brescii a Veronu s mezinárodním letištěm Aeroporto Valerio Catullo.

Koupání a pláže Peschiera del Garda vás nadchnou

Peschiera-del-Garda.jpg

Unikátní poloha, vytvářená historickou zástavbou na třech ostrůvcích, osvěžující pobřeží Lago di Garda a nespočet atrakcí v rovinaté krajině dělají z Peschiera del Garda populární turistickou lokalitu. Město vzniklo jako Ardelica už ve starořímském období, ve středověku hrálo výraznou roli jeho opevnění. V posledních letech se z něj zásluhou hotýlků ve starobylém centru i komfortních ubytovacích areálů v okolí, vynikající dopravní obslužnosti (včetně železnice) a příjemného počasí stalo jedno z nejvyhledávanějších letovisek u jezera Garda.

Oblíbenost Peschiera del Garda znásobují především možnosti koupání, které se u Lago di Garda řadí k těm nejlepším. Břehy jsou sice úzké a kamenitý vstup do vody často od pásu jemného písku či oblázků odděluje betonový chodník, přesto dohromady vytvářejí stovky metrů udržovaných pláží. K nejvíce navštěvovaným patří pláž Lungolago Mazzini a Bracco Baldo Beach s povoleným vstupem pro domácí mazlíčky. Standardní služby zahrnují slunečníky s lehátky, nabídku sportů a půjčovny lodiček i šlapadel.

Další rekreační střediska poblíž Peschiera del Garda

Peschiera del Garda rovná se zábava na druhou

Kouzelné historické jádro Peschiera del Garda láká k romantickým procházkám a zároveň skýtá vše důležité včetně zdravotní služby a lékáren. Některé z domů stojí nad vodou na kůlech (tzv. prehistorická kůlová obydlí v Alpách) a stejně jako zdejší pevnost se pyšní zápisem do světového dědictví UNESCO. Na milovníky pohybu čekají kromě vodních aktivit četné cyklostezky a pěší trasy ve 20 kilometrů vzdáleném podhůří masivu Monte Baldo. Skvěle dostupné jsou ovšem i následující atrakce:

Zobrazit podrobné informace