Podivuhodná příroda kolem Lago di Garda

Vinná réva, cypřiše, olivovníky, citrusovníky… příroda Gardského jezera odpovídá jeho specifickému podnebí, které ovlivňuje teplý vzduch z Pádské nížiny. První hrází, zabraňující jeho proudění dále na sever, je až horská hradba nad Riva del Garda. Můžete se zde proto setkat s neobvyklými kontrasty v podobě exotických palem a opalujících se rekreantů dole u pobřeží a zároveň zasněžených vrcholků skupiny Adamello, ale i masivu Monte Baldo.

Flóra a fauna Gardského jezera

Pro prudké svahy nad severní polovinou jezera jsou typické souvislé lesnaté, po celý rok zelené porosty s dominujícím výskytem borovic a nízkých keřů, objevují se i jalovce, vavříny a duby. S postupující nadmořskou výškou stoupá zastoupení jehličnanů, zhruba od 2 tisíc metrů se lze setkat už jen s klečí a dalšími odolnými druhy.

Kolem jižní poloviny Lago di Garda již jednoznačně dominuje subtropická vegetace, nechybí ovocné sady a obilná políčka. Vinohradům se daří zvláště na jihovýchodě oblasti (provincie Verona).

Lago-di-Garda-Typicka-vegetace-v-okoli-Gardskeho-jezera.jpg

Vzhledem k hustému osídlení celého regionu nelze počítat s pozorováním nějakého většího množství živočišných druhů. Pro takové účely je ideální obří zoologická zahrada Parco Natura Viva. Druhou možností je vystoupit vysoko do hor, kde můžete narazit na rozmanité divoké druhy jako liška, jelen, zmije či orel.

Rybolov na Lago di Garda

V Gardském jezeře žijí přes 3 desítky rybích druhů jako např. kapři, líni, mníkové, okouni, pstruzi nebo úhoři. Řeka Sarco je navíc skvělá pro muškaření a na bohaté úlovky lze natrefit i u klidem oplývajícího, nepříliš vzdáleného jezera Lago di Ledro. Milovníci rybaření se tedy mají na co těšit.

K obdržení rybářské licence budete potřebovat:

  • Doklad totožnosti (pas, občanský průkaz),
  • fotografii,
  • licenční známku,
  • zaplacení poplatku.

Bližší informace získáte na místním rybářském svazu (Centro Commerciale 2000, Riva del Garda, via S. Nazzaro 2/D. telefon 0464 570608).