Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Gargnano, dovolená pro milovníky historie i surfování

Významné gardské letovisko Gargnano leží na západním pobřeží jezera asi 15 kilometrů od města Salo. Tedy ještě v místech, kde má Lago di Garda vysokohorský charakter, umocněný blízkými vrcholky jako Monte Alberelli (1 165 m n. m.) či Monte Palina (1 143 m n. m.) a přes 2 tisíce metrů vysokým hřebenem Monte Baldo nad protějším břehem. Do provinční metropole Brescie to je po silnici zhruba tři čtvrtě hodiny jízdy.

Další blízká rekreační střediska:

Gargnano a možnosti koupání

Gargnano je na první pohled díky svým palácům, vilám a zahradám honosné městečko, kde se bude líbit všem zájemcům o historické památky i klidné vycházky do alpských svahů. Zásluhou bujné subtropické vegetace a řady bazénů působí až lázeňským dojmem. Jižním směrem, za přístavem a čtvrtí Villa, následují další menší resorty, nakonec přecházející do význačného střediska Toscolano Maderno.

Gargnano nabízí pouze menší pláže na svém severním a jižním okraji. Obě jsou oblázkové, s rychlým klesáním dna, které pokrývají větší kameny. Přístup do vody usnadňují betonová mola. Velikou oblibu si získaly u vyznavačů windsurfingu, pro který tady panují optimální podmínky. Více pláží se táhne jižním směrem, kde se Lago di Garda uvolňuje z horského sevření a poskytuje pro slunění a plavání příznivěji modelované pobřeží.

Gargnano vás nenudí

Gargnano.jpgV Gargnanu najdete kompletní infrastrukturu včetně supermarketu, pošty, lékárny, informačního střediska, zastávky autobusu či dětského hřiště. Městečko se však pyšní především pamětihodnostmi, k nimž patří klášter Piccole Suore della Sacra Famiglia, starý románský kostel San Zeno a gotický chrám San Francesco. Ve vile Feltrinelli přebýval svého času fašistický vůdce Benito Mussolini. Vždy v září se ve čtvrti Bogliaco pořádají závody v plachtění „Centomiglia“.

V okolí Gardského jezera toho ovšem můžete prožít daleko více, např.:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Gargnano

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.