Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Brenzone, dovolená v oddechové zóně pod Alpami

V severní polovině Gardského jezera, u jeho východního břehu, se rozkládá nevelké turistické středisko Brenzone sul Garda (Magugnano). Jeho sousedy jsou obce Porto a Castelletto. Přímo nad ním se zvedají holé vrcholky Punta Telegrafo (2 200 m n. m.) a Cima Valdritta (2 218 m n. m.), nejvyšší body masivu Monte Baldo. Z dálničního sjezdu u Rovereta to je sem zhruba 35 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Koupání v Brenzone

Mezi Lago di Garda a prudkými alpskými stráněmi je v Brenzone plocha široká asi jen 50 metrů. Městečko se proto táhne především podél pobřeží, zvolna přechází do dalších letovisek a jen několik domů tady stojí na svazích porostlých bujnou vegetací. Pohled na mohutné skály na protějším břehu, řítící se rovnou do vody, je nezapomenutelný. Užijí si zde všichni milovníci sportu jako turisté, cyklisté, jachtaři a surfaři.

Od přístavu v Brenzone směrem na sever vybíhají do jezera malé, uměle vytvořené plážičky trojúhelníkového půdorysu (nejznámější z nich je Spiaggia Marniga). Většinou je pokrývají drobné oblázky, často je lemují i větší balvany. Podobná místa, k osvěžení v chladné vodě jako stvořená, se táhnou i jižním směrem, jenom k nim je kvůli souběžně vedoucí silnici komplikovanější přístup.

Brenzone a aktivity v okolí

Brenzone.jpgV Brenzone fungují základní služby jako prodej potravin, restaurace, pošta, jsou tu i dětská hřiště a zastávky autobusu. Sportovní možnosti zahrnují túry do Monte Baldo, využít při nich lze lanovou dráhu z vísky Prada (je však lepší dojet k ní autem, neboť leží tisíc metrů vysoko). Za vidění stojí neogotický kostelík San Carlo Borromeo a nedaleké turistické centrum Malcesine.

Dašlí lákadla v okolí jezera Garda:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Brenzone

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.