×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Sardinie
  3. Místa
  4. Gennargentu

Gennargentu

Lokalita: Itálie Sardinie Gennargentu
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Gennargentu

Největším z trojice národních parků na Sardinii je Parco nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu (národní park záliv Orosei a Gennargentu). Právě tady se vypíná nejvyšší hora ostrova Punta La Marmora (sardinsky Perdas Carp`ias, 1 834 m n. m.).

Národní park Gennargentu se rozkládá na ploše 739 kilometrů čtverečních na východě Sardinie v provincii Nuoro. Nejblíže je sem z letovisek Arbatax, Barisardo nebo Santa Maria Navarese. Naopak zbývající dva národní parky (Asinara a La Maddalena) se nacházejí 150 kilometrů severně (vzdušnou čarou).

Zázraky národního parku Gennargentu

Název NP Gennargentu e Golfo di Orosei v sobě spojuje dvojici význačných geografických celků, utvářejících společně vzhled východní Sardinie: zálivu Orosei v Tyrhénském moři a pohoří Gennargentu. Divoké pohoří Gennargentu zabírá srdce ostrova a jeho páteř tvoří zdejší druhá nejdelší řeka Flumendosa s jezerem Lago Alto.

Nad 40 kilometrů dlouhým zálivem Orosei se zvedá vápencový masiv Supramonte s vrcholy Monte Corrasi (1 463 m n. m.) či Punta Solitta (1 206 m n. m.). Jeho součást tvoří také Gola di Gorroppu, zřejmě nejpozoruhodnější kaňon Evropy.

  • Neváhejte tedy a navštivte NP Gennargentu na Sardinii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím